Büntetőpárbaj után Olaszország Európa-bajnok!

Fotó: AFP
2021.07.11. 23:55

Végetért az EB, ahol rekordmennyiségű öngól született, és nagyon sok hosszabbítást láthattunk.

Nem cáfolt rá a döntő sem az Euróba-bajnokság eddigi menetére, ismét hosszabbítás dőlt el a meccs.

A rendes játékidő meglepő módon a védőkről szólt: Anglia már a második percben vezetést szerzett Shaw révén egy kapáslövésből. A szigetországiak uralták a meccs első félidejét, de újabb gólt nem tudtak szerezni. Labdabirtoklásban nagy olasz fölény jellemezte az első 45 percet, de a szervezett, taktikus védekezés az angolok részéről eredményesnek bizonyult.

A válaszra egészen a 67. percig kellett várni, Bonucci egyenlített egy kapu előtti kavarodás után. Ezután nem született több gólt, azonban érezhetően rákapcsoltak az Azzurik, gól azonban nem született. Így következett a 2×15 perces hosszabbítás.

A félórás plusz kemény játékot hozott, érezhetően mindkét csapat szerette volna eldönteni a meccset büntetők nélkül, de a folyamatos támadások nem vezettek eredményre. Következett a büntetőpárbaj. Utoljára 1976-ban volt EB-döntőn ilyen, akkor a legendás Panenkás tizenegyessel Csehszlovákia nyert Nyugat-Németország ellen.

Olaszország kezdte a párbajt, Berardi lövése tisztán ment a kapuba.

Kane vállalta az első lövést a háromoroszlánosok részéről, belőtte.

Belotti lövését Pickford ezután megfogta, Olaszország hátrányba került!

Maguire magabiztosan lőtt, így Anglia vezetett.

Az egyenlítő gól szerzője, Bonucci következett Olaszország részéről. Higgadt lövés, Pickford érezte az irányt, de a magasságot nem.

Rashford az angolok részéről kapufát lőtt, pedig az olasz kapus nem találta el az irányt, az azúrkékek visszakapták a reményt.

Bernardeschi középre tartó lövését nem érezte az angol kapus, gól!

Sancho következett, ő már tudatosan a tizenegyesek miatt lett becserélve, de hiába: Donnarumma kivédi!

Jorginhotól egyértelműen várta egész Olaszország, hogy belövi, de Pickford a kapufa segítségével megfogta a labdát!

Meglepő választás az angolok részéről, a 2001-es születésű Saka következett, nem vált be: kihagyja, így Olaszország az Európa-bajnok!

Olaszország 1968-ban nyert utoljára Európa-bajnokságot, Anglia 1966-ban nyerte eddigi egyetlen kontinens-tornáját.

Kapcsolódó témák: #Euro-2020 | #Európa-bajnokság | #labdarúgás |