Bravúros játék és győzelem a PEAC ellen

Győr+/ MTI | Fotó: Serco Uni Győr
2022.11.13. 19:13

Vasárnap délután a SERCO UNI Győr a PEAC együttesét fogadta az egyetemi csarnokban. A Győr továbbra is százszázalékos az NBI-es női kosárlabda bajnokságban.

A PEAC Pécs eddig remekelt a szezonban, hiszen a bajnokságban hétszer győzött, és mindössze a DVTK vendégeként maradat alul (63–59). Az Európa-kupában ugyanakkor háromból három győzelem a baranyaiak mérlege.

A mieink szerették volna megőrizni eddigi hibátlan mérlegüket a hazai bajnokságban, ugyanis az alapszakasz szempontjából kulcsfontosságú lett volna az újabb győzelem.

A mérkőzésen már az első félidőben komoly, 18 pontos előnyt alakítottunk ki, amivel jól gazdálkodtunk egészen a lefújásig. A végén több, mint magabiztos, 21 pontos győzelmet arattunk és így – a mezőnyben egyedüliként – megőriztük veretlenségünket.

SERCO UNI Győr-NKA Universitas PEAC 92-71 (24-17, 25-14, 13-16, 30-24)

Cziczás László:Jól kezdtük a mérkőzést, de a harmadik negyedben kicsit megtorpantunk. Szerencsére sikerült rendezni a sorokat, de ilyen megingások nem mindig férnek bele. Azt gondolom, eddig jól sikerültek a meccsek, de hosszú még a szezon.

Dombai Réka:Úgy érzem, az elejétől nagyon jól játszottunk, a harmadik negyedbeli kisebb megingás sem tört meg bennünket. Mindenképpen azon voltunk, hogy a válogatott szünet előtt sikerrel zárjuk le a bajnoki sorozatot.

Jovan Gorec:Nem játszottunk jól, ráadásul elég hamar elveszítettük Burdickot bokasérülés miatt. Talán vissza lehetett volna küldeni, ő meg is próbálta volna, de én döntöttem úgy, hogy nem kockáztatok, hiszen hosszú a szezon. Szükség van rá a folytatásban.

Beatriz Sanchez: Az első perceket leszámítva nem voltunk jók. Akármivel próbálkoztunk, nem igazán találtuk a ritmust. Nincs tragédia, dolgozunk tovűább, hogy a folytatásban sikeresek legyünk.

A jelenleg az egy meccsel többet játszó Sopron mögött a második helyen állunk a tabellán.