Az ötödik helyért játszanak a női kosarasok

Fotó: FIBA
2022.07.14. 12:23

A magyar válogatott 70-56-ra kikapott Spanyolországtól a soproni U20-es női kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében, így pénteken az 5-8. helyért folytatja szereplését Szerbia ellen.

A magyar csapat szövetségi edzője Cziczás László, aki az új idényben már az UNI Győr MÉLY-ÚT trénereként tevékenykedik.

A spanyolok ellen jól kezdtek a mieink, a meccs elején még 5-4-re vezettek, ám az ellenfél fokozatosan fölénybe került, s már nyolc ponttal is elhúzott. A magyar csapatból főként Boros Júlia villogott, aki az első két negyedben 11 pontot dobott. A jó hajrának köszönhetően 38-36-re feljöttek a mieink a nagyszünetet megelőzően.

A harmadik negyedben ismét ellépett a spanyol csapat, 23-10-re nyerte a játékrészt. A 48-59-ről induló zárószakaszban a Cziczás-gárda próbált felzárkózni, de végül 70-56-os vereséget szenvedett. A találkozó legjobbja Boros lett 22 ponttal.

A válogatott pénteken 15.45 órakor az 5-8. helyért lép pályára a szerbek ellen a Novomatic Arénában.