Ausztriában játszott edzőmeccset az ETO

Pécskai István Fotó: eto.hu
2023.11.17. 11:51

Az NB II-ben listavezető ETO FC focicsapata a válogatott szünetet kihasználva Ausztriában, a másodosztályú SV Lafnitz otthonában lépett pályára edzőmérkőzésen, amelyen 3-2-es hazai győzelem született.

A 8. percben Vianna támadta le ellenfelét, labdát szerzett a kapu előterében, majd higgadtan lőtt a bal alsóba (0-1). Egy óra játék után egyenlítettek a hazaiak, Mahmic talált az ETO kapujába (1-1). A 70. percben Prohrart lövése megpattant, ami így átgurult a győriek gólvonalán (2-1). A 73. percben Riquelme cselezett az alapvonalig, beadását Keresztes fejelte a kapuba (2-2). A 83. percben Stamic lövését előbb még bravúrral védte Pap, majd a kipattanót már értékesíteni tudta, így kialakította a 3-2-es végeredményt.

,,Az ilyen meccsek esetében a pozitív dolgokat visszük tovább, és azt, hogy miben kell fejlődnünk.
Jó lehetőség volt annak a 3 játékosnak az U17-ből, akik az első meccsüket játszhatták az első csapattal.
Most a következő meccsre összpontosítunk a Vasas ellen”
– értékelt Antonio Munoz, az ETO spanyol vezetőedzője.

SV Lafnitz – ETO FC Győr 3-2 (0-1)

SV Lafnitz: Daniliuc – Mihaljevic, Feyrer, Schriebl, Burmeister, Lederer, Prohart, Poldrugac, Mahmic, Knollmüller, Plavcic

Vezetőedző: Robert Weinstabl

ETO FC Győr: Pap – Vera (Zója-Katona 46’), Szujó (Csontos 31’), Boldor (Szépe 46’), Vianna (Csorba 31’, Keresztes 46’), Kovács M., Riquelme (Décsy 80’), Tóth R. (Kiss M. 46’, Tudor 80’), Diarra (Lacza 46’), Bumba (Kröhn 46’), Csóka (Ampomah 46’)

Vezetőedző: Antonio Munoz

Az ETO legközelebb már a bajnokságban, november 27-én, hétfőn lép pályára a Vasas otthonában.