A francia-ausztrál meccs győztesével találkozik a nyolc között a férfi vízilabda-válogatott

MTI Fotó: MTI/Kovács Tamás
2024.02.09. 21:21

A várakozásoknak megfelelően az ausztrál-francia összecsapás győztesével játszik a nyolc között a címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott a dohai világbajnokságon.

Pedig a franciák nem álltak messze attól, hogy borítsák a papírformát, ugyanis a B csoport első helyéről döntő mérkőzésen háromgólos hátrányukat ledolgozva a negyedik negyed végén még döntetlenre álltak a legutóbbi olimpián és világbajnokságon egyaránt ezüstérmes görögök ellen, az esélyesebb gárda azonban 51 másodperccel a vége előtt Angelosz Vlahopulosz ötméteresével eldöntötte a találkozót.

A dohai vb-n a férfiaknál négy ötkarikás indulási jog talál gazdára, a magyarok már párizsi résztvevők.

Eredmények:
vízilabda, férfi torna, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:
Spanyolország-Ausztrália 15-9 (4-2, 2-3, 4-2, 5-2)
Horvátország – Dél-afrikai Köztársaság 29-6 (7-2, 7-1, 7-3, 8-0)
A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Horvátország 6, 3. Ausztrália 3, 4. Dél-afrikai Köztársaság 0

B csoport:
Görögország-Franciaország 13-12 (3-3, 4-3, 3-2, 3-4)
Kína-Brazília 10-8 (2-3, 1-2, 3-1, 4-2)
A csoport végeredménye: 1. Görögország 9 pont, 2. Franciaország 6, 3. Kína 3, 4. Brazília 0

C csoport:
Szerbia-Egyesült Államok 14-12 (2-3, 3-4, 6-1, 3-4)
korában: Montenegró-Japán 13-11 (3-2, 2-3, 4-0, 4-6)
A csoport végeredménye: 1. Szerbia 9 pont, 2. Montenegró 5, 3. Egyesült Államok 4, 4. Japán 0

D csoport:
korábban:
Olaszország-Románia 16-10 (4-3, 4-4, 5-2, 3-1)
MAGYARORSZÁG-Kazahsztán 28-1 (8-0, 5-0, 8-0, 7-1)
A csoport végeredménye: 1. MAGYARORSZÁG 8 pont, 2. Olaszország 7, 3. Románia 3, 4. Kazahsztán 0

A csoportgyőztesek közvetlenül a negyeddöntőbe jutottak, a 2-3. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé kerülésért.