A fiúk mezőnyében lett aranyérmes Pusztai Kata

Fotó: gyac.hu
2021.05.29. 08:39

A tatabányai Földi Imre Sportcsarnok három szőnyege adott otthont a több, mint ötven szakosztály kétszáz birkózópalántáját felvonultató diák II-es szabadfogású országos bajnokságnak. A Győri AC versenyzője, Pusztai Kata a 35 kg-osok között taktikus birkózással a rajta kívül fiúkból álló mezőnyt maga mögé utasítva, menetelt a dobogó legfelső fokáig. Kata korosztályában, súlycsoportjában 21 versenyző előtt végzett az élen!

38 kg-ban Baradics Ákost csak a döntőben sikerült megállítani, így az előkelő második helyet szerezte meg! Kajdi Kornél (32kg) és Szilágyi Noel (50kg) a dobogó harmadik fokára állhattak fel, Baumann Berton (32kg) az ötödik helyen zárta a bajnokságot. Galló Zétény (35kg) a 19.helyen,  Mészáros Mátyás (42kg) a 7.helyen végzett. Az összesített pontversenyben a Győri AC csapata a harmadik helyet szerezte meg.

Forrás: gyac.hu