A DAC legyőzte az ETO-t Világi Oszkár két klubjának meccsén

Fotó: FC DAC
2022.03.24. 14:28

A szlovák élvonalban szereplő, dunaszerdahelyi DAC zárt kapus felkészülési mérkőzésen 3-2-re verte az NB II-es ETO FC gárdáját. Érdekesség, hogy mindkét fociklub tulajdonosa Világi Oszkár üzletember. A dunaszerdahelyiek több játékosa is hazája válogatottját erősíti, ezért az együttesben öt olyan focista is szerephez jutott, akik egyébként a DAC fiókcsapatát, a Somorját erősítik.

A gól nélküli első félidő után a vezetést a DAC szerezte meg, Verlinden volt eredményes (1-0). Ezt követően az ETO azonban átvette az irányítást: Berki szöglete után Lipták fejjel egyenlített (1-1), majd hét perc múlva Berki jól helyezett lövése után már a győri csapat vezetett (1-2). A 69. percben aztán Bögi 20 méterről csavart a jobb alsó sarokba, így egyenlített a DAC (2-2). A 3-2-es végeredményt a jelenleg Somorján szereplő Nagy Péter állította be, aki Andrezinho szöglete és Maly csúsztatása után közelről talált a kapuba.