77 egyesületből első a Győri Úszó SE!

Fotó: Magyar Úszó Szövetség
Petrov Iván
2022.08.01. 06:52

77 egyesület közel 400 versenyzője mérte össze tudását a július 27-30. között megrendezett Országos Gyermek Bajnokságon, Hódmezővásárhelyen.

A Győri Úszó SE 12 fiatal versenyzővel vágott neki a versenynek: Berkes Brigitta, Buda Levente, Haris Bence, Kammerer Kitti, Lakó Dorina, Megyesi Vanda, Nagy Kristóf, Pápai Olivér, Sipkovits Vilmos, Szakács Jázmin, Szojár Irisz és Vágó Peggi alkották a csapatot.

A zárónapon is szorgalmasan gyűjtötték az érmeket a versenyzők: Pápai Olivér 100 méteres férfi gyorsúszásban és 200 méteres férfi hátúszásban egyaránt győzni tudott. Lakó Dorina ugyanezt a rendkívül nehéz kombinációt nyerte meg. Ahogy a fiúknál, úgy a lányoknál is pár perc választotta csupán el a két versenyszámot!

800 méteres férfi gyorsúszásban Buda Levente bajnoki címet szerzett. 1500 méteres női gyorsúszásban Kammerer Kitti pár pillanattal a 4×100 méteres női gyorsváltót követően remek versenyzéssel aranyérmet nyert.

A 4×100 méteres női gyorsváltó Kammerer Kitti – Szojár Irisz – Vágó Peggi – Lakó Dorina összeállításban ezüstérmes pozícióban zárt.

A Győri Úszó SE mérlege a négynapos viadal végén 21 aranyérem, 6 ezüstérem és 3 bronzérem. Az egyesület 715 egységgel megnyerte a pontversenyt, a BVSC és a Kőbánya SC előtt.

Petrov Árpád vezetőedző így értékelt a versenyt követően: “Büszkék lehetünk a csapatra. Valamennyi versenyző sportemberhez méltóan viselkedett a vízben és a parton egyaránt. Nem szeretek senkit kiemelni, de rendkívüli éremhalmozóinkat meg kell említenem: Pápai Olivér (8 bajnoki cím, 1 ezüstérem), Lakó Dorina (8 bajnoki cím, 2 ezüstérem), Kammerer Kitti (5 bajnoki cím, 3 ezüstérem), Buda Levente (4 bajnoki cím, 1 ezüstérem, 3 bronzérem) és Megyesi Vanda (3 bajnoki cím, 1 ezüstérem). Jövő héten a serdülő bajnokságon újra bizonyíthatnak a győri versenyzők, azt követően pedig a római Eb-n állnak rajtkőre klasszisaink.”