Hirdetés
21 bajnoki cím, 6 ezüst, 3 bronzérem

77 egyesületből első a Győri Úszó SE!

Fotó: Magyar Úszó Szövetség
Petrov Iván
2022.08.01. 06:52

77 egyesület közel 400 versenyzője mérte össze tudását a július 27-30. között megrendezett Országos Gyermek Bajnokságon, Hódmezővásárhelyen.

Hirdetés

A Győri Úszó SE 12 fiatal versenyzővel vágott neki a versenynek: Berkes Brigitta, Buda Levente, Haris Bence, Kammerer Kitti, Lakó Dorina, Megyesi Vanda, Nagy Kristóf, Pápai Olivér, Sipkovits Vilmos, Szakács Jázmin, Szojár Irisz és Vágó Peggi alkották a csapatot.

A zárónapon is szorgalmasan gyűjtötték az érmeket a versenyzők: Pápai Olivér 100 méteres férfi gyorsúszásban és 200 méteres férfi hátúszásban egyaránt győzni tudott. Lakó Dorina ugyanezt a rendkívül nehéz kombinációt nyerte meg. Ahogy a fiúknál, úgy a lányoknál is pár perc választotta csupán el a két versenyszámot!

Hirdetés

800 méteres férfi gyorsúszásban Buda Levente bajnoki címet szerzett. 1500 méteres női gyorsúszásban Kammerer Kitti pár pillanattal a 4×100 méteres női gyorsváltót követően remek versenyzéssel aranyérmet nyert.

A 4×100 méteres női gyorsváltó Kammerer Kitti – Szojár Irisz – Vágó Peggi – Lakó Dorina összeállításban ezüstérmes pozícióban zárt.

A Győri Úszó SE mérlege a négynapos viadal végén 21 aranyérem, 6 ezüstérem és 3 bronzérem. Az egyesület 715 egységgel megnyerte a pontversenyt, a BVSC és a Kőbánya SC előtt.

Petrov Árpád vezetőedző így értékelt a versenyt követően: “Büszkék lehetünk a csapatra. Valamennyi versenyző sportemberhez méltóan viselkedett a vízben és a parton egyaránt. Nem szeretek senkit kiemelni, de rendkívüli éremhalmozóinkat meg kell említenem: Pápai Olivér (8 bajnoki cím, 1 ezüstérem), Lakó Dorina (8 bajnoki cím, 2 ezüstérem), Kammerer Kitti (5 bajnoki cím, 3 ezüstérem), Buda Levente (4 bajnoki cím, 1 ezüstérem, 3 bronzérem) és Megyesi Vanda (3 bajnoki cím, 1 ezüstérem). Jövő héten a serdülő bajnokságon újra bizonyíthatnak a győri versenyzők, azt követően pedig a római Eb-n állnak rajtkőre klasszisaink.”

A zárónap eredményei:

I. Helyezett

100m férfi gyors – Pápai Olivér
100m női gyors – Lakó Dorina
200m férfi hát – Pápai Olivér
200m női hát – Lakó Dorina
800m férfi gyors – Buda Levente
1500m női gyors – Kammerer Kitti

II. Helyezett

4x100m női gyorsváltó – Kammerer Kitti –  Szojár Irisz – Vágó Peggi – Lakó Dorina – Megyesi Vanda – Szakács Jázmin

VI. Helyezett

800m férfi gyors – Nagy Kristóf

Valamennyi győri érem és pontszerző helyezés:

I. helyezett

4x100m mix vegyes  – Lakó Dorina – Megyesi Vanda – Buda Levente – Pápai Olivér
50m férfi gyors – Pápai Olivér
50m női gyors – Lakó Dorina
200m női pillangó – Kammerer Kitti
100m női mell – Megyesi Vanda
1500m férfi gyors – Buda Levente
4x100m mix gyors – Pápai Olivér – Buda Levente – Lakó Dorina – Kammerer Kitti
400m férfi gyors – Pápai Olivér 
100m férfi hát – Pápai Olivér
100m női hát – Lakó Dorina
4x200m női gyorsváltó – Kammerer Kitti – Lakó Dorina – Vágó Peggi – Szojár Irisz
200m férfi gyors – Pápai Olivér 
200m női mell – Megyesi Vanda
100m női pillangó – Kammerer Kitti
4x100m női vegyes – Lakó Dorina – Megyesi Vanda – Kammerer Kitti – Szojár Irisz
100m férfi gyors – Pápai Olivér
100m női gyors – Lakó Dorina
200m férfi hát – Pápai Olivér
200m női hát – Lakó Dorina
800 m férfi gyors – Buda Levente
1500m női gyors – Kammerer Kitti

II. Helyezett

800m női gyors – Kammerer Kitti 
1500m férfi gyors – Pápai Olivér
100m női pillangó – Lakó Dorina
400m férfi vegyes – Buda Levente 
400m női vegyes – Kammerer Kitti
4x100m női gyorsváltó – Kammerer Kitti –  Szojár Irisz – Vágó Peggi – Lakó Dorina

III. helyezett

200m férfi pillangó – Buda Levente 
400m férfi gyors – Buda Levente
200m férfi vegyes – Buda Levente

IV. Helyezett

200m női vegyes – Kammerer Kitti
200m férfi mell – Buda Levente

V. Helyezett

400m női gyors – Kammerer Kitti
200m női vegyes – Megyesi Vanda

VI. Helyezett

200m női pillangó – Szojár Irisz 
800m férfi gyors – Nagy Kristóf

VII. Helyezett

800m női gyors – Vágó Peggi
4x100m férfi vegyes – Pápai Olivér – Haris Bence – Buda Levente – Nagy Kristóf

VIII. Helyezett

1500m férfi gyors – Nagy Kristóf

Kapcsolódó témák: #Győri Úszó SE | #úszás |
likeold
a fb oldalunkat