
Öt, Győrhöz, illetve a vármegyéhez kötődő vállalkozó szerepel a leggazdagabb száz között. A tavalyi vagyon szerinti listát igényes gazdasági és pénzügyi szövegkörnyezetben szokásosan Szakonyi Péter szerkesztette kötetbe.
Az új amerikai elnök színre lépésével át kell értelmezni a globális gazdaságot, a régi gazdasági rend felbomlani készül. A 100 leggazdagabb című, napokban megjelent kötet még a 2024-es vagyonok alapján állít sorrendet, hiszen az összeállítással megvárta a tavalyi céges mérlegbeszámolókat.
Növekedéssel, felvásárlásokkal, konszolidációval néhány kisebb kivételtől eltekintve tovább nőtt Mészáros Lőrinc négyszáz különböző vállalatának a nyeresége. Becsült vagyonuk 1422 milliárd forint. A második helyen Csányi Sándor áll 820 milliárd forinttal. Őt Felcsuti Zsolt követi, aki 526 milliárd forintos vagyonnal rendelkezik.
A leggazdagabb győri vállalkozó a 16. helyen álló Paár Attila, a WHB Group alapító tulajdonosa. A csaknem 1300 embert foglalkoztató cégcsoport árbevétele 2023-hoz képest tavaly 40 milliárddal, 280 milliárd forintra emelkedett. Becsült vagyona 144 milliárd forint. Építéseik, fejlesztéseik, beruházásaik az egész országra kiterjednek. Győrben nemrég fejezték be az azóta népszerűvé vált ETO Park és Élményközpont revitalizációját.

A gépgyártásról, buszgyártásról ismert Krankovics István a 63. helyen található. A cégcsoport – melynek tulajdonosai között van Krankovics István két lánya, Jelena és Veronika – 26 évvel ezelőtt kezdte a buszgyártást. Akkor sem pártoltak el ettől, amikor a piac kifejezetten kedvezőtlen volt a számukra, a kormány mostani közlekedésfejlesztési koncepciója viszont bátran támaszkodhat a Credo buszokra. A cég becsült vagyona 49,6 milliárd forint.

A tulajdonosi változások nem változtatták meg a 88. helyen álló Gasztonyi László és családja cégcsoportjának eredményes működését. A 35 éve működő Vill-Korr Kft. tavalyi árbevétele 6 milliárd 548 millió forint, eredménye 340 millió 751 ezer forintot tesz ki. A Vill-Korr Plusz Kft. 6 milliárd 743 millió forint átbevétel mellett 641 millió 187 ezer forintos eredményt ért el. Mivel a két cég egymásnak is adott megbízást, az árbevételek, illetve a nyereségek automatikus összeadása nem adja ki az egész cégcsoport valós pénzügyi mutatóit. A cégcsoport becsült vagyona most 33 milliárd forint.

A Horváth fivérek (Nyitóképünkön), Ferenc és Ernő (Alcufer) részese volt az országos hulladékrendszer átalakításának, szerintük jelenleg a finomhangolás zajlik. Árbevételük és eredményük nem mutatott visszaesést a korábbiakhoz képest. A csoport tagvállalatainak konszolidált árbevétele meghaladta a 100 milliárd forintot, árbevétel-arányos nyereségük 5 és 9 százalék között alakul. Tavaly nemcsak megőrizték a munkahelyeket, hanem növelni is tudták munkatársaik számát. Becsült vagyonuk 32 milliárd forint, ezzel a 89. helyet foglalják el a listán.
Matusz Balázs vállalkozása annak idején egyszemélyesnek indult. Rohamos terjeszkedése, tevékenységének bővítése révén létrejött a Matusz Családi Bizalmi Vagyonkezelő, ami már tíz vállalkozást fog össze. 2024-ben 56,3 milliárd forintos bevételre tettek szert. Gondolkodásmódjukat mutatja, hogy 2023-ban a szlovák teniszcsillagtól, Daniela Hantuchovától megvásárolták az öttevényi kastélyt, amely exkluzív rendezvénytér lett, többek között saját szervezésű, színvonalas képgalériának ad helyet. Matusz Balázs a 96. helyen jutott be a leggazdagabb 100 közé, becsült vagyona 24,7 milliárd forint.

A nyugat-magyarországi regionális listát a lipóti Tóth Péter vezeti, de az elsők között található Csitkovics Tibor, Szekeres István, Bogisich Ferenc, Somogyi János, Kovács Róbert és ifjú Kovács Róbert, valamint a Ciklámen Touristot vezető Ablonczy Péter Ferenc is. Valamennyiük vagyona 15 milliárd feletti.