Kulturális örökség napjai
Kezdés — 2025. szeptember 20. 15:00
Befejezés — 2025. szeptember 21. 16:00
KULTÚRA KÉT KERÉKEN – BELVÁROSI PALOTÁK EGYKOR ÉS MA
SZEPTEMBER 20. (SZOMBAT), 15.00–17.30
A program során megismerkedünk a városképet mai napig uraló vagy csendesen megbújó paloták építés- és kultúrtörténetével. Térben és „időben” bejárjuk a belváros központi területeit a Szent István úttól a Püspökvárig.
A kerékpáros programot Fülöp Szabolcs segédkönyvtáros vezeti.
A RÉSZVÉTEL REGISZTRÁCIÓHOZ KÖTÖTT!
Kérjük, részvételi szándékát név és telefonos elérhetőség megadásával, a program meg-nevezésével e-mailben jelezze szeptember 18-ig a következő címen: [email protected]
Minden regisztrációt visszaigazolunk.
Találkozási pont: Esterházy-palota (Győr, Király utca 17.)
A részvételhez saját kerékpár szükséges. A programon mindenki saját felelősségre vesz részt.
Célközönség: 14+ | A programon való részvétel ingyenes.
BRONZKORI KINCSEK AZ ALPOKALJÁN, ÚJ FELFEDEZÉSEK, RÉGI KÉRDÉSEK
SZEPTEMBER 21. (VASÁRNAP), 15.00–16.00
A soproni Várhely a közép-európai kora vaskor világának egyik legismertebb és legfontosabb lelőhelye. Az 1800-as évek második felétől váltakozó intenzitású és minőségű kutatásokat 2019-től váltották föl szisztematikus vizsgálatok, amelyek addig soha nem látott leletanyagot hoztak a felszínre. A számos apró tárgy mellett több nagyobb lelet is új megvilágításba helyezi a lelőhelyről eddig szerzett tudásunkat.
Előadó: dr. Mrenka Attila régész
Helyszín: Esterházy-palota (Győr, Király u. 17.)
Célközönség: 14+ | A programon való részvétel ingyenes.
Jegyek:
A programon való részvétel ingyenes.
Helyszín:
„Egy apró adomány – egy nagy ünnepi ölelés.”
A Szabad Szárnyak Egyesülete december 15-18-ig között ádventi jótékonysági gyűjtést szervez. Rászoruló, hátrányos helyzetű családok számára tartós élelmiszerek (konzerv, olaj, tartós tej, szaloncukor) karácsonyi díszeket, jó állapotú fejlesztő játékokat, mesekönyveket és ajánlhatnak fel.
részletekFények,illatok,ünnep!- II. Öttevényi Karácsonyi Vásár és Kézműves Sokadalom
Immár második alkalommal kerül megrendezésre december 14-én 10 és 18 óra között Öttevényen a Földváry Kastélyban a Karácsonyi Vásár: 65 termelő várja az érdeklődőket, kincseket keresőket. A vásáron mindenféle termék megtalálható lesz: sajtok, borok, kerámia tárgyak, ékszerek, díszek és megannyi érdekesség.
részletek