Nincs újabb elhunyt Magyarországon

Tizenhárommal emelkedett a fertőzöttek száma

Fotó: Pixabay
MTI
2020.07.13. 10:20

Ahogy hazánkban stagnálni látszik a vírus terjedése, a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma egyre inkább emelkedik. Ugyan még közel sincs annyi utas és járat, mint a járvány előtt, de a számuk hétről hétre növekszik.

13 újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új típusú koronavírus-fertőzést. A halottak száma változatlanul 595, 3073-an pedig már meggyógyultak. Az aktív fertőzöttek száma 579.

A világban már több mint 12,8 millióan megfertőződtek, a halálos áldozatok száma 568 541, a gyógyultaké pedig 7 092 815 a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem hétfői adatai szerint.

Mindeközben a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér forgalma nagy mértékben növekszik. Egyre több járat és utas fordul meg, természetesen az óvintézkedéseket betartva.

Júliusra már csaknem tízezerre nőtt a napi utasszám, ami jelentős növekedés júniushoz képest, amikor a teljes havi forgalom 84,4 ezer utast számlált az egy évvel korábbi 1,5 millió utassal szemben. A legkisebb utasszám áprilisban volt (9870), a negatív rekord április 7-én volt 167 utassal – közölte a Budapest Airport Zrt.

Jelenleg heti 479 járat foglalható, 16 légitársaság 92 helyre szóló kínálatából választhatnak az utasok júliusban. A legsűrűbben Budapest és London között járnak a repülők.

Fotó: Győr+ Archív

A Budapest Airport Zrt. nemrég felmérést készített az utazási tervekről. A 17 ezer válaszadó 81 százaléka azt jelezte, hogy tervez repülős utazást, 67 százalék még az idén. Fő szempontnak körükben a repülőjegy ára bizonyult, ezt a válaszadók 30 százaléka jelölte meg legfontosabbként, ezt követi a biztonságos repülőtéri környezet és a megfelelő biztonsági óvintézkedések bevezetése a fedélzeten.

A társaság korábban azt közölte, hogy a tavalyi 16,2 millió után az idei utasszám legfeljebb tízmillió lehet a koronavírus-járvány miatti visszaesés következtében. Egyelőre újabb prognózis nem született, mindenesetre a személyi forgalommal párhuzamosan az áruforgalom is felívelőben van: júniusban az áruszállító gépek száma az előző hónaphoz képest 30,7 százalékkal, a kezelt áru mennyisége pedig 18,3 százalékkal növekedett.

Kapcsolódó témák: #koronavírus | #utazás |