Tizenkét embert megsebesített egy késes támadó a hamburgi főpályaudvaron

MTI Illusztráció: Pixabay
2025.05.23. 21:14

Tizenkét embert megsebesített egy késes támadó pénteken este az észak-németországi Hamburg főpályaudvarán - közölte a tűzoltóság és a rendőrség.

Hatan életveszélyes sebesülést szenvedtek, három ember állapota súlyos, hárman könnyebben sebesültek meg – közölték a mentők.

A rendőrség közölte, hogy gyanúsítottként egy 39 éves nőt vettek őrizetbe, aki válogatás nélkül támadt emberekre a 13-as és a 14-es vágány közötti peronon. A rendőrség vizsgálja az erőszakcselekmény körülményeit és a támadó indítékait.

A hamburgi főpályaudvar az egyik legforgalmasabb közlekedési csomópont Németországban.

Németországban a elmúlt hónapokban több halállal végződő késes támadást követtek el.

Múlt szombaton négyen sebesültek meg az ország nyugati részében elkövetett késes támadásban. A gyanúsítottat, egy harmincöt éves szír férfit a hatóságok, amelyek szerint iszlamista indíttatású lehetett a támadás, őrizetbe vették. A férfi Bielefeld belvárosában támadt egy bár előtt emberekre, és a támadás után elmenekült.

Kapcsolódó cikkünk:

Kapcsolódó témák: #késelés | #Németország |