Győr Művészetéért díjat kapott

Tradíció és még több innováció

Fotó: O. Jakócs Péter
Farkas Mónika
2020.02.23. 16:05

A magyar kultúra napja alkalmából Ősz Gábor, a Győri Filharmonikus Zenekar igazgatóhelyettese, fagott szólamvezetője Győr Művészetéért díjat vehetett át, a város kulturális életében végzett kimagaslóan eredményes művészeti tevékenységének elismeréséül.

Ősz Gábor 1993-ban szerzett fagott tanári, kamaraművészi diplomát a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Budapesti Tanárképző Intézetében, ebben az évben csatlakozott a Győri Filharmonikus Zenekarhoz, ahol fagott szólamvezetőként, 2008 óta pedig igazgatóhelyettesként dolgozik. Ötleteivel, elképzeléseivel, következetes célkitűzéseivel folyamatosan a társulat fejlesztésén dolgozik, ezen keresztül a város kulturális életének fejlődésén, szem előtt tartva a klasszikus zenei értékek megőrzését.

A magyar kultúra napja alkalmából Győr Művészetéért díjat vehetett át, a város kulturális életében végzett kimagaslóan eredményes művészeti tevékenységének elismeréséül.

A társulat szakmai fejlődésében meghatározó szerepet tölt be, munkájának is köszönhetően az együttes mára az ország egyik vezető szimfonikus zenekara lett.

„Amikor a sikereinkről kérdeznek bennünket, mindig első helyen említjük, hogy bármilyen szituációban a tőlünk elvárható legmagasabb minőséget tűzzük ki célul, irreális követeléseket sohasem támasztunk magunkkal szemben” – vallja a díjazott. Közönségük legnagyobb megelégedésére a Győri Filharmonikus Zenekar teljes társulata tudása legjavát nyújtja estéről estére, a szakmaiságon túl, az emberi tényezőben rejlik az együttes egyik fő erénye.

„Hagyománytisztelő ember vagyok, aki fontosnak tartja a tradíció ápolását, ez hivatásunkból is fakad, hiszen jellemzően régi korok műveit játsszuk. A műfaj fennmaradása érdekében azonban az innováció ma sokkal fontosabb, mint valaha.”

Az idei, Felfedezések évad is megmutatta, a megújulásra való törekvés folyamatosan jelen van a zenekar bérletrendszerében, a koncerthelyszínek kiválasztásában és az izgalmas programokban, melyeket a közönség nagy örömmel fogad. A hagyományteremtő évkezdés is bebizonyította, a társulat ismét képes akár 3500 embert is megmozgatni és megtölteni velük az Audi Arénát. Majd január végén újabb teltház, mintegy 1200 zenekedvelő előtt csendültek fel a népszerű farsangi dallamok az országos szinten is egyedülálló pazar térben, az Aqua Sportközpont vízi színpadán.

Pozsonyban a belváros kellős közepén található vásárcsarnok alig egy nap leforgása alatt alakul át koncerthelyszínné március 22-én. Itt, Szlovákia fővárosában hangzik fel a társulat Ruralia Hungarica című programja, Bartók Béla, Gershwin, Bernstein és Dohnányi Ernő műveivel.

Ezt követi majd az évad egyedülálló szuperprodukciója, az Amadeus Live!, melyre sok fiatalt várnak, köztük olyanokat is, akik még nem látták a Mozart életét szabadon feldolgozó Miloš Forman alkotását, a 8 Oscar-díjas mesterművet.

A filmben eredetileg felhangzó zenéket, a vászon előtt helyet foglaló Győri Filharmonikus Zenekar élőben játssza mintegy 2400 ember előtt az Egyetemi Csarnokban március 26-án.

„Az évad különleges helyszínei, programjai is megmutatták, kinőttük a Richter Termet, az új hangversenyterem építése elodázhatatlan feladat, ennek hiányát közönségünk is egyre jobban érzi. A beruházásnak nemcsak a zenekar művészei örülhetnek majd, hanem reményeink szerint az a sok százezer ember is, aki ellátogat hozzánk az évek alatt” – összegezte gondolatait Ősz Gábor, a Győri Filharmonikus Zenekar igazgatóhelyettese.

Kapcsolódó témák: #Győri Filharmonikus Zenekar |