Hogyan lehet jól segíteni?

Szakmai nap a szenvedélybetegségről

J. Kovács Andrea Fotó: MekliZ Fotó
2023.05.17. 11:04

Szenvedélybetegekkel foglalkozó segítők, gondozók, terapeuták, pszichológusok és pszichiáterek tartottak konferenciát városunkban. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat szervezésében megvalósuló I. Addiktológiai Szakmai Napra mintegy másfél százan érkeztek a Dunántúlról és a fővárosból.

A résztvevőket először Káldyné Szabó Eszter, az MMSZ Egyesület Színes Fogadó Tér Szenvedélybetegek Integrált intézményének igazgatója köszöntötte. Elmondta, hogy a rendezvény ötletét az egyik felépülő kliensük adta, mert büszke azokra, akiknek a támogatásával talpra állt. A szakmai nap délelőttjén a különböző módszerekkel dolgozó szakemberek bepillantást nyerhetnek egymás mindennapi munkájába, megismerkedhetnek az általuk alkalmazott modellekkel, a kapcsolati hálóval, segíthetik egymást abban, hogyan ültessék át tudásukat a gyakorlatba.

A délutáni beszélgetésekben pedig maguk az érintettek osztják meg történetüket, tapasztalataikat. „A szociális munka úgy működik, hogy mindenki beleteszi, amit a legjobban tud és abból születik valami egyedi” – mondta Káldyné Szabó Eszter.

A tanácskozást Panker Mihály, a máltaiak regionális ügyvezetője nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta: a Máltai Szeretetszolgálat Nyugat-Dunántúli régiója az elmúlt egy-két évben óriási változásokon ment keresztül, többek között változott a feladataik összetétele. Céljuk azonban ma is ugyanaz: a rájuk bízottaknak „jól segíteni”. S hogy mitől jó a segítés? Panker Mihály szerint éppen az ilyen jellegű szakmai napokon keresik és találják meg erre a kérdésre a választ a jelenlévő különböző fenntartású intézmények munkatársai.