Magunk közt Hirkó Bálint festőművésszel

Herkely Ákos Fotó: Győr+ Rádió
2025.03.03. 09:40

„Győr aranyban” címmel nyílt különleges kiállítás lassan két éve a Győri Nemzeti Színházban. A tárlathoz Hirkó Bálint festőművész egy év alatt 25 képet készített a város patinás épületeiről. Az azóta történtekről is faggatta művész urat Herkely kolléga a Magunk Közt-ben vasárnap reggel.

Az inspirációt a Győr 750-es jubileumi ünnepsorozat, pontosabban annak szürke plakátja, valamint az arany és fekete színben pompázó logója adta Hirkó Bálint számára. Nagy méretű festményeket készített a művész, aki megőrizte saját stílusát, ugyanakkor az alkotások modern szemléletben, különleges festékkel készültek el.

Érdekesség, hogy először 1998-ban állították ki Hirkó Bálint képeit a Győri Nemzeti Színházban.

Hirkó Bálint pályafutása a révfalui szülői házban kezdődött, gyerekfejjel kritikusa és lelkes követője volt édesanyjának, Kun Mária festőművésznek. A győri közönség színházunk aulájában láthatott először Hirkó-festményeket, köztük a mama és a kenus múlt hatására szigetközi tájképeket. A következő néhány évben egymást követték önálló kiállításai, de hamar kiderült, a tárlatlátogató művészetbarát és a fizetőképes vásárló két különböző embertípus.

„A kilencvenes években volt egy stúdió a Rákóczi Ferenc utcában, ott tanultam Farsang Sándortól és Hefter Lászlótól. Csak rajzoltunk, de ez adta meg számomra az alapokat. Az én képeimet nem befektetési célból vásárolják az emberek, hanem azért, mert tetszik nekik, szívesen élnek együtt velük. Festek és eladok, haladok előre a Pokémon és Rembrandt közötti keskeny ösvényen.”-vélekedett a festőművész.

A Győr+ Rádió Magunk közt című műsorában elhangzó beszélgetés már visszahallgatható!
Kapcsolódó témák: #Győr+ Rádió | #Magunk közt |