A győri Mikulás 35 éve tesz meg mindent a gyerekekért, 35 éve várja Mikulásként a kicsiket. Idén december 8-án a győri színházban, három előadáson több mint 2100 lurkót lát vendégül.
Farkas Imre története mesébe illő, a mai napig az egész családjával, gyerekeivel, unokáival, a feleségével arról szól az élete, hogy ő a gyermekek Mikulása. Egész évben leveleznek az apróságokkal, lelki segélyvonalat működtetnek, az ünnepen pedig ajándékokat adnak. Mindezt nem pénzért teszik.
Senki nem hinné el, de Imre kisgyermekként rettegett a Mikulástól, aztán amikor kétéves volt a kislánya, ő szabóként egy gyönyörű püspökruhát varrt magának süveggel, hogy meglepje a gyermeket, hát ekkor kezdődött minden, és azóta is évről évre megörvendezteti a gyermekeket decemberben.
Farkas Imre egy dolgot minden beszélgetéskor leszögez, ő nem télapó, ő nem karácsonykor jön, hanem ő a Mikulás, aki szent Miklós napján érkezik a gyerekekhez. Szent Miklós a törökországi Myra városában született, ahol a mai napig működik a Szent Miklós Béke Világtanács. A törökök nem hitték el, amikor megismerték Imre történetét, hogy létezik olyan ember, aki ennyi mindent tesz a gyerekekért önzetlenül, Mikulásként. Így nem csoda, hogy már második alkalommal választották meg a Mikulások Béke Világtanácsának az elnökévé. 2007-ben A világ Mikulása titulust is kiérdemelte, ő köszönthette a világ országaiból érkező kisgyerekeket Myrában.
Idén a Mikulásnak írt első levél augusztus 26-án érkezett, októberre pedig már mintegy 800 megkeresést kapott a győri nagyszakállú. A támogatóknak és a lelkes önkénteseknek köszönhetően idén is gazdag ajándékcsomag várja a színházi előadást követően a gyerekeket. Ezúttal azonban nemcsak a kicsik, hanem a jubileum kapcsán a segítők is meglepetésre számíthatnak a Mikulástól.
„Nagy boldogság számomra, hogy ismét találkozhatok a gyerekekkel, hogy örömet szerezhetek nekik. Olyan régen vagyok a győri Mikulás, hogy vannak olyan egykori kisgyerekek, akik most szülőként hozzák el hozzám a kisgyereküket, mert szeretnék nekik is megmutatni azt a csodát, a Mikulás csodáját, amit ők is átéltek annak idején.”
Farkas Imre nevéhez kötődik még az a Győrből indult és országossá vált ifjúsági telefonos lelki elsősegély szolgálat, amely évente több száz fiatal számára jelenti az utolsó kapaszkodót és a reményt. Dr. Varga Gábor pszichiáter biztatására 28 éve indították el a kimondottan fiataloknak szóló telefonos lelki elsősegély szolgálatot. „Számunkra a legörömtelibb visszajelzés az, hogy az öngyilkosságok száma 90 százalékkal csökkent a győri körzetben, és a mai napig rengeteg hozzánk forduló fiatalnak sikeresen segítünk. 100-ból 99 élet megmenthető” – emelte ki Farkas Imre.
A győri Mikulás történetéről Pió Márta szerkesztő, újságíró Szeretetből épült birodalom címmel írt könyvet, amely az idei Győri Könyvszalonra jelent meg.