
Molnár Petra gyerekként kezdett el táncolni, majd 18 éves korában „közeget váltott” és a légtornában találta meg önmagát. A finom, kecses mozdulatokban óriási erő és a nőiesség tökéletes megélése lakozik.
Életérzés, sport, művészet: mindhárom meghatározás tökéletesen kifejezi a légtornát mint mozgásformát. A tissue, silk (selyemszalagok), háló, trapéz vagy karika szerekkel olyan gyakorlatsorokat, koreográfiákat lehet kivitelezni, amelyek azon túl, hogy komoly sportértékkel bírnak, kiválóan alkalmasak a művészi önkifejezésre. Felnőttkora küszöbén készült egy fotó Molnár Petráról, a Phoenix Circus Arts művészéről: a táncost hintázás közben kapták lencsevégre. A felvételen egy olyan mozdulatot csíptek el, ami arra inspirálta őt, hogy kipróbálja a légtornát. A fortélyokat autodidakta módon sajátította el, ami olyan jól sikerült, hogy Európa-bajnokságon és világbajnokságon is szép eredményeket ért el. Győri stúdiójában oktatja a látványos sportot. Jelenleg kilenc versenyzővel dolgozik, többen közülük többszörös országos bajnokok.
„Minden edzést úgy tartok, hogy szerves része az erősítés, illetve a spárgaorientált nyújtás, hogy minél hajlékonyabb legyen az ember. Fontos, hogy hajlékony mozdulatokat mutassunk be” – avatott be Petra, aki hozzátette, hogy a kötöttebb izomzatú hölgyekkel is tud csodát tenni. A légtorna azonban a fizikai teljesítésen túlmutat: az önkifejezés, a nőiség megélésének fontos eszköze. A táncos úgy véli, ahogyan fizikálisan, úgy lelkileg is különböző alkatúak vagyunk. „Volt olyan versenyzőm, aki nagyon izgulós a színpadon, de megszokta ezt a közeget és nagyon szeret színpadra menni. Én beszélni, vagy bármi mást csinálni nem szeretek emberek előtt, de ha fel kell menni színpadra, azzal rendben vagyok. A közösség pedig megadja az érzelmi nyitottságot.

Azt a vonalat képviselem, hogy ne csak edzést tartsak, a tanítványok jó érzésekkel jöjjenek a terembe. Itt barátságok szövődnek, főleg a csoportos edzéseken” – fontos ez abban a világban, amikor a szociális kapcsolatok beszűkülnek. Egy kicsit magunkba is kell fordulni, tudni kell megélni a nőiességet. „Ebben is abszolút segít a légtorna – a koreográfiákat is úgy szoktam készíteni magamnak és azoknak is, akiket felkészítek, hogy az ő egyedi jellemzőiket ötvözöm a nőiességgel. A hajlékony mozdulatok, a kecsesség mindegyik előadást jellemzi, ami egy nagyon kifejező mód. Akár egy 10-12 évesnél is látszik az előadásmódban, a témától függően sugárzik az erő és a szabadság érzése.”
Petra kedvenc szere a karika, a forgásokban tudja kifejezni leginkább önmagát. Az előadást pedig a körülmények határozzák meg: „egy rockfesztiválon rockzenére lépünk fel, de volt már a filharmonikusokkal is közös munkám, itt nyilván más volt a stílus. A különböző műfajok pedig más és más közönséget vonzanak, akik eltérő módon fogadják be a látottakat.
A légtorna is lehet a női önkifejezés eszköze, Molnár Petra azt ajánlja, a kezdőknek szóló alkalmak után a koreográfiaórákat látogassák a hölgyek, ugyanis ott tudnak olyan elemsorozatot felépíteni, ami már alkalmas a nőiesség kihangsúlyozására.