Gyűlnek a gyönyörűen becsomagolt cipősdobozok az Olimpiai Sportparkban, melyek az ajándékozók és a megajándékozottak számára egyaránt szebbé teszik a karácsonyt. Az eseményről szerdán sajtótájékoztatón számoltak be.
Serfőző Eszter, a Győr Projekt Kft. ügyvezetője elmondta: „Több éves hagyomány, hogy a Baptista Szeretetszolgálat akciójához a Győr Projekt Kft. is csatlakozik. Az ünnepi időszakban mi is gondolunk a rászorulókra. Az Olimpiai Sportparkban naponta sokan megfordulnak. A dobozokat – melyek apró ajándékokat rejtenek – az itt sportoló gyermekek állították össze szeretettel és odaadással, a megajándékozottak pedig ugyanolyan szeretettel mondanak köszönetet.”
Az adománygyűjtéshez december 21-ig lehet csatlakozni.

Ezt tette dr. Fekete Dávid miniszteri biztos is. „Egyrészt a cipősdoboz akció régi hagyomány. Másrészt az advent a várakozás, az elcsendesedés, és a valamiben hiányt, szükséget szenvedő embertársainkra való odafigyelés ideje. Így, amikor megláttam a Baptista Szeretetszolgálat felhívását, nem volt kérdés számomra a csatlakozás. Úgy gondolom, különösen figyelnünk kell arra, hogy a gyermekek hétköznapjait egy picit jobbá, szebbé tegyük. Arra biztatok mindenkit, ha teheti, csatlakozzon az országos akcióhoz, mutassuk meg, hogy mi győriek is részt tudunk venni ebben a nagy összefogásban” – hangsúlyozta.