2012.02.19. 17:13

Szép volt csajok, kilenc gólos győzelem! (FRISSÍTVE A SAJTÓTÁJÉKOZTATÓVAL)

Nagy meccs lesz, de remélhetőleg nem ez lesz az év mérkőzése:abban bízunk, hogy majd a veszprémi Arénában játszanak a lányok a BL-serlegért. Ehhez jó volna megvernünk itthon a Larvikot.

Most mutatják be a játékosokat. Nem túlzás azt mondani, hogy szinte mindegyikük világsztár.

A hangulat óriási, majd fölrobban a csarnok.

Löke és Haraldsen különösen nagy tapsot kap, de nem marad el tőlük Görbicz és Pálinger sem.

A kapu mögötti törzsszurkolók z új zászlókat lengeti. Az egyik oldalon zöld, a másikon fehér, átlátszó zászlók lobognak.

A másik kapu mögött – ahol most a sajtót is elhelyezték – főleg az ETO néhány vezetője áll. Ott látjuk Szálasy doktort is, a kispadon Balogh doktor áll készenlétben.

A szurkolók által elénekelt magyar Himnuszt a Larvik játékosai moccanatlanul hallgatták végig.

1:1 a mérkőzés állása, Görbicz talált a hálóba.

Görbicz hetesből növeli az előnyt, előtte Radicevic bombázhott a hálóba. 3:1

Lökét ketten fogják, megölik, de most Amorim harcolt ki hetest.

Újra Görbicz, újra meg újra: 4:1

Lunde már másodszor véd káprázatosan. Mire leírom, már harmadszor és Radicevic meglóg a labdával: 5:1

Mi kihagytuk a helyzetet, ők nem. 9:6

Bemutatkozott ÍVérten Orsi is, Radicevic pedig mindenkit kicselezett, csodagólt dobott.Lunde pedig hárította az ellentámadást. 11:6

Lunde mindent védett, aztán egyet méágsem. Görbicz azonban méltó választ adott a gólra. 12:7

Azért ellenfél is van a pályán, nem iis akármilyen. 12:8

Egy indításból Vérten átejtette a kapuist, aki nem más, mint Leganger.13:8

Amorim széttöri a kapufát. Emberelőnyben vagyunk. Görbicz hertest dob. kell-e mondani: sikerrel 14:8

Görbicz egy gyönyörű csuklómozdulattal lő a hálóba. 15:8

Hetest ítélnek ellenünk. Kristiansen bedobja, bár Lunde beleért. 15:9

Amorimot szaggatják, de bírja.

Hihetetlen erőbedobással játszik a Győr.

Orvos a pályán. Amorim hátát kell fagyasztani. A nézőtéren a becenevét skandálják: Duda, Duda! Löke is felcsap felcsernek. Segít.

Radicevic labdát szerez, Vértennek passzolja, aki bedobja. 16:9

Görbicz az utolsó tizedmásodpercben talál be. A szünetben: 17:9

A közönség állva tapsol. Játszik az ETO!

Jogos hetest kapnak, nem akad vállalkozó rá? De igen, bedobják. 20:12

Amorim két perces büntetést kap. Öt és fél perc telt el. Lunde véd.

Kurtovic lövése azonban háríthatatlan. 20:13

Labdát veszítünk 20:14

Mindent bele! Most mélyponton vagyunk.

Amorim visszajöhet. Mi támadunk. Görbicz bemutatja a figurát. Hetes lesz belőle.

Anita most ne hibázz!

Nem hibáz. 21:14

Szerencsétlen gólt kapunk. 21:15. Aztán mázligólt ndob Radicevic. 22:15

Kapufát dobunk, gólt kapunk. 22:15

És akkor jön Görbicz, s ez nem jelent jót a Larviknak. 23:16

Bejöt Pálinger védeni egy hetest, de nem lehetett.

Görbicz szenzációsan labdát szerez. hatalmas a harc.Már Böhn sem bírja ülve.

Bámulatos akció. Lekic bejátszik Lökének, aki bebombázza a labdát a kapuba. 24:17

Radicevic még a padlótörlésbe is besegít. Gólt viszont mi kapunk. 24:18

Lunde fölött át akarták emelni a labdát. Mosolyogva fogta meg.

De nem dibunk gólt. Lunde megint véd. Lekicet kiállítják. A szép arcú játékos összevonja szemöldökét. Nagyon morcosan tud nézni.

Dobjunk gólt, dobjunk gólt!

Nem megy. De Lundénak igen, megint egy bravúr.

Amorim begyötörte a labdát. 25:18

Ráadászl most emberelőnyben vagyunk.

Ők jutnak heteshez belőle. Ez hiba volt. 25:19

A bírók elveszik tőlünk a labdát, mi meg gólt kapunk emberhátrányból. Már a másodikat. Csak öt gól a különbség.

Löke megelégeli és harcias gólt dob. 26:20

Görbicz dobja a huszonhatodikat. Még nyolc perc van hátra. 27:20

Lunde szenzációs.

Amorimnál lökést láttak a bírók, norvég támadás következik.

A meccs gólja: Várten be, Görbicz a levegőből a hálóba.. Lunde meg természetesen védi az ellentámadást.

28:20

Még, még, még – kiabálja a közönség.

Már kilenc gól az előny. lekicé az érdem.

Hetesgólt kapunk. 29:21

Lekic bámulatos egyéni akcióból dob gólt. Utána Lunde is megpróbálja de véd a norvég kapus.

Most megint ők dobnak hetest.

És Lunde, Lunde és megint Lunde! Védi. 30:21

Lunde mindent véd. Hős Zúg a Lunde, Lunde.

30:21

Lökét kiküldik, s megint büntetőt kapnak a norvégok.

Kell-e mondanom: Lunde hárít.

Két és fél perc van a végéig. Mi támadunk.

Vlrten gólt dob. A közönség kiszámolja a tizet.

A változatosság kedvéért hetest dob a larvik.

Ugye tudják: Lunde véd.31:21

Gólt kapunk és itt a vége.

Szenzációs! 31:22

Ezért érdemes ide kijönni, érdemes nekik szurkolni, érdemes őket támogatni.

Szép volt csajok, szép volt Böhn!

A mecss utáni sajtótájékoztató

Az elnöki irodában tartották meg a mAérkőzést követő sajtótájékoztatót. ELőször a norvég csapat edzője szólalt meg.

– Nagyon csalódott vagyok, egyszerűen nem vettünk tudomást róla, hogy a Győr erőssége a lerohanás. Az első félidőben rettenetesen játszottunk, a másodikban már hiába igyekeztünk.

Amanda Kurtovic, a Larvik legmutatósabb játékosa:

– Szörnyűen játszottunk. A védekezésben volt a legnagyobb különbség a két csapat között, és a Győr indításai is gyorsabbak voltak.

Karl Erik Böhn, az Audi ETO edzője:

– Az első félidőben remekül játszottunk, a másodikban valamivel több volt a hiba. Nagyon örülök anak, hogy bírtuk ma tempót, ezért nem is cseréltem.

Lunde Haraldsen, a kapusunk:

– Jó ment a csapatnak a játék, jól védekeztek a lányok és az indításaink is célba találtak.

Elcsíiptük Görbicz Anitát is:

– Nem számoltam, hány gólt lőttem, most mondják, hogy tizenkettőt. Őszintén szólva ilyen arányú győzelemre nem számítottunk.