2011.10.19. 19:32

Női kézilabda Eb-selejtező – Sikeres kapitányi debütálás

Az azeriek elleni könnyed, 41-19-es Európa-bajnoki selejtezős győzelemmel mutatkozott be szerdán a magyar női kézilabda-válogatott kispadján a norvég Karl Erik Böhn, aki az első külföldi szakvezető a nemzeti csapat élén.

A két csapat között osztálykülönbség volt, a vendégek csupán a 8. percig voltak méltó ellenfelek.

Az Eb-selejtező programja:

I. csoport, 1. forduló:

Magyarország-Azerbajdzsán 41-19 (20-7)

Gólszerzők: Görbicz 6/3, Kovacsicz 5, Bódi 4, Bulath 4, Szucsánszki 4/1, Vérten 4, Szamoránsky 3, Hornyák Á. 3, Vincze 3, Rédei-Soós 2, Szabó 2, Tomori 1, illetve Pogonyina 4, Kametova 4, Gaszimova 3, Lukanyenko 2, Gornyak 2, Gyerjabina 2/1, Tankaszkaja 1, Zaporozsec 1

Az eleinte minden magyar gólra érkezett válasz, a 8. perctől, 5-4-től aztán beindult a henger. Az azeriek tíz percen át még a magyar kaput sem találták el, így aztán esélyük sem volt a gólszerzésre, szépítésre. Herr kapus csak akkor ért labdához, ha az alapvonal mögé kellett érte menni. A 20. percben kétszámjegyű lett a különbség (15-5), és a szünetig tovább nőtt az előny.

A második félidőben a “közte huszat” ostromolta a Böhn-együttes, ez a 43. percben jött össze (32-12). A hátralévő időben mindenki játéklehetőséget kapott, és a cseresor is igyekezett kiszolgálni a közönséget. Olykor azért a könnyelműség is jelen volt, ziccerek is kimaradtak.

A hajrában az érdi Kovács Anna is pályára lépett, neki ez volt az első válogatott meccse.

Később:

Németország-Fehéroroszország, Frankfurt 19:30 ó

A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2012. december 2. és 16. között sorra kerülő, hollandiai Eb-re.