2012.02.23. 19:37

Négy között az UNI SEAT Győr

Az UNI SEAT Győr női kosárlabdcsapata 76-55-re nyert a Szekszárd vendégeként, és ezzel bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A győriek nem a legjobb előjelekkel készültek az összecsapásra, hiszen Fürtös Kata megsérült, Iva Ciglar pedig betegséggel bajlódott a héten. A zöld-fehérek ennek ellenére remekül kezdtek és már az első negyedben komoly előnyre tettek szert. A nagyszünetre el is dőlt a mérkőzés, a második félidőben már a cseresor kapott lehetőséget a helyenként durván kosárlabdázó szekszárdiak ellen. Az UNI SEAT Győr végül huszonegy ponttal nyert, és ezzel bejutott a négyes döntőbe. A Final Four-t az előzetes versenynaptár szerint mácrius 14-15-én rendezik, de a helyszínt csak később nevezik meg. A győriek tavaly bronzéremmel zárták a kupasorozatot, Fűzy Ákos együttese idén azonban fényesebb érmet célzott meg.