Hirdetés

Nagyszerű győri úszóeredmények

Fotó: MTI/Kovács Tamás
győr+
2019.10.07. 11:44

A Győri Úszó SE 2013 októberében kapott lendületet Jakabos Zsuzsanna Európa bajnok és Petrov Iván vezetőedző érkezésével, majd 2015-ben talált végleges otthonra a frissen átadott Aqua Sport Központban.

Hirdetés

A 2019/2020-as, olimpiai szezon első megmérettetése a Budapesten rendezett FINA világkupa, amire a csapat vegyesen készült, hiszen van olyan versenyző aki két hete állt csak munkába, de van olyan is, aki a nyáron csak egy hetet pihent.

18 országból érkeztek versenyzők Budapestre, köztük olyan klasszisok, mint Hosszú Katinka, Milák Kristóf, Cate Campbell, Ranomi Kromowidjojo, Kapás Boglárka, Mireia Belmonte vagy éppen Vladimir Morozov. 

Hirdetés

A sztárokkal teletűzdelt viadalon az egyesület 12 versenyzővel képviselte Győr városát:

Andor Benedek, Balog Gábor, Dobos Dorottya, Gyárfás Bence, Jakabos Zsuzsanna, Lobanovszkij Maxim, Pózvai Kiara, Safrankó Sára, Sebestyén Dalma, Szabó Szebasztián, Szentes Bence és Takács Krisztián.

Szakmai Stáb:

Prof. Dr. Merkely Béla, Petrov Iván, Sebestyén Balázs, Rajos István, Dr. Sydó Nóra, Leller Katalin, Csernák Márta.

Jakabos Zsuzsanna szerezte a teljes mezőnyből a legtöbb érmet, szám szerint hatot.
Fotó: Marcali Gábor

Érdekesség:

A Zentán született, Győrben élő Szabó Szebasztián 2019. október 2-án kapta meg a hivatalos értesítést a Nemzetközi Olimpiai Bizottságtól, hogy Magyarországot képviselheti a 2020. évi tokiói olimpián. Szebasztián a verseny előtt azt ígérte, a címerhez méltóan fog szerepelni.

Szabó Szebasztián is szép eredményeket ért el
Fotó: MTI/Kovács Tamás

Eredmények:

Aranyérmes:

Jakabos Zsuzsanna 100 pillangó
Jakabos Zsuzsanna 4×100 mix gyors
Szabó Szebasztián 50 pillangó
Szabó Szebasztián 4×100 mix gyors

Ezüstérmes:

Jakabos Zsuzsanna 200 gyors
Jakabos Zsuzsanna
200 pillangó
Lobanovszkij Maxim
50 gyors
Szabó Szebasztián
100 pillangó
Szentes Bence
50 hát

Bronzérmes

Jakabos Zsuzsanna 200 vegyes

IV.

Sebestyén Dalma 200 vegyes
Balog Gábor 100 hát
Szabó Szebasztián 100 gyors
Szabó Szebasztián 4×100 mix vegyes

V.

Balog Gábor 200 hát
Balog Gábor 50 hát
Szabó Szebasztián 50 gyors

VI. 

Sebestyén Dalma 200 mell

VII.

Sebestyén Dalma 50 mell

VIII.

Szentes Bence 100 hát

Forrás: Győri Úszó SE

likeold
a fb oldalunkat