Győr+
2012.11.20. 10:39

Megjelent a pályázat a győri egyetem rektori tisztségének betöltésére

Dr. Szekeres Tamás, a győri Széchenyi István Egyetem rektorának megbízatása a jövő év nyarán megszűnik. A győri rektor 1989 és 1997 között főigazgatóként, 2005-től rektorként irányítja az egyik legsikeresebb hazai felsőoktatási intézményt, a gazdaság és a felsőoktatás kapcsolatait kiteljesítő, a duális képzést napi gyakorlattá tevő győri egyetemet, s 1990-től vezeti az intézmény minőségi fejlesztését menedzselő Universitas-Győr Alapítványt.

Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások minisztere a napokban kiírta a pályázatot a győri egyetem rektori tisztségének betöltésére. A menetrend szerint december 14-ig nyújthatják be pályázatukat a rektori tisztségre a követelményeknek megfelelő jelöltek. A pályázatokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma ez év december 31-ig küldi meg a győri Széchenyi István Egyetemnek, s az intézmény Szenátusa várhatóan 2013. március 10-én mond véleményt és szavaz a jelöltekről.

 

A miniszteri döntés időpontja a tervek szerint 2013. május 10.

 

A Széchenyi István Egyetem rektori tisztségére szóló 4 éves megbízatás – a pályázati kiírás szerint – 2013. július 1-jétől 2017. július 31-éig szól.

 

A rektori pozíció elnyerésének feltételei között szerepel az egyetemi tanári kinevezéssel elismert oktatási és nemzetközi szintű tudományos kutatói tevékenység a műszaki vagy a társadalomtudományok tudományterületen, illetve ezek határterületeinek valamelyikén, a határozatlan időre szóló teljes munkaidejű egyetemi tanári kinevezés, a nemzeti felsőoktatásról szóló törvény szerinti tudományos fokozat, a többéves felsőoktatási vezetői gyakorlat, szervezési és gazdálkodási ismeretek, a Közös Európai Referenciakeret szerinti államilag elismert, (középfokú) B2 komplex nyelvvizsga-bizonyítvány német vagy angol nyelven, vagy azzal egyenértékű okirat.

 

A rektor feladata lesz a hatályos jogszabályok, valamint az egyetem szervezeti és működési szabályzata alapján az intézmény irányításával összefüggő feladatok ellátása, a képzési, tudományos kutatási, igazgatási és gazdasági tevékenység irányítása, a rendelkezésére álló költségvetési előirányzatok, vagyon és más források feletti – jogszabályok szerinti – rendelkezés, a fejlesztésre és korszerűsítésre vonatkozó koncepciók kialakítása, az erre irányuló munka szervezése és összefogása.