Magyar bajnok a Győri ETO KC!

2012.05.16. 18:14

Pálinger időn túli hetest védett, az ETO a Ferencváros otthonában is győzni tudott és sorozatban ötödször bajnok.

Cikkünket legegyszerűbben az F5 billentyű lenyomásával frissítheti.

Második félidő

60′ – Görbicz hetesével tíz másodperccel a vége előtt úgy tűnt behúzza a meccset a Győr, de az idő letelte előtt a Fradi is büntetőhöz jutott. Zsivkovics állt oda a hetesvonalra, de Pálinger sokadik és utolsó bravúrjával megnyerte a Győrnek a döntő második mérkőzését és a magyar bajnoki címet. 28-27-re nyert és sorozatban ötödször is bajnok a Győri Audi ETO KC!

58′ – Amorim és Szamoránszky különcsatáját hozzák az utóbbi percek, a két játékos egy-egy góljával 27-27 az állás két perccel a meccs vége előtt.

57′ – Amorim bombagólja után gyorsan labdát szerez a Győr, majd egy ritka pillanat következett a mérkőzésen: Löke a hatosról a kapu fölé bombázott, így nem tud egyenlíteni az ETO. 26-25

55′ – Szamoránszky egy újabb pontos bejátszás után kétgólosra növeli a Fradi előnyét. 26-24

53′ – Rengeteg a hiba most támadásban mindkét oldalon, a kapusok remekelnek, a kapuk 3 perce érintetlenek és továbbra is a Fradi vezet. 25-24

50′ – A Fradi egyenlítő gólja után a Győr blokkol le támadásban, a győri nevelésű Szamoránszky góljáva fordít a Fradi. 25-24

48′ – Szucsánszky találta meg Szamoránszky-t a győri fal szorításában, góljával zárkózik a Fradi, a Győr támadásának Amorim belemenése vet véget. 23-24

46′ – Bár a hetest elsőre kihagyta, Zácsik törte meg a hazaiak kilencperces gólcsendjét, Radicevic állítja vissza a kátgólos győri előnyt. 22-24

.

44′ – A Fradi teljesen tanácstalan támadásban, már hét perce nem talált a kapuba, a túloldalon Radicevic is kétszer hibázott a szélről, de harmadik helyzetét már kihasználja. Újra kettővel vezet a Győr. Elek Gábor időt kért. 21-23

41′ – Kovacsics zsinórban második, összességében harmadik góljával visszaveszi a vezetést az ETO. 21-22

40′ – Az ETO emberhátrányban is egyenlít Kovacsics góljával, Pálinger most Tomori átlövését szedi ki a felső sarokból, a Fradi több mint négy perce nem szerzett gólt. 21-21

38 – A Győr Görbicz hetesével visszajön egy gólra (21-20). Amorimot kiküldik két percre, de a Fradi nem tudja kihasználni az emberelőnyt, Pálinger zsinórban harmadszor védi meg a győri kaput a góltól.

36′ – A győri kapuban Pálinger nem tudja a vasárnapi formáját hozni, a Fradi kettővel vezet már, Radicevic ziccerben hibáz a túloldalon. 21-19

34′ – Amorim gyenge lövése után a gyors hazai letámadást Czifra fejezi be és egyenlít, fél percre rá Tomori góljával már a Fradi vezet. 20-19

32′ – Radicevic állt be a jobbszélre a második félidőbe, nem is kellett sokáig várni az első góljára, két góllal vezet az ETO. 17-19

Első félidő

30′ – Szucsánszky hetesét parádésan védte a vonalon álló Haraldsen, a gyors letámadás végén a nagyszerű első húsz percet produkáló Orbán másodszor hibázott ziccerben, marad az egygólos vendég előny a félidőben. 16-17

29′ – Löke hetedik gólja után a Fradi két alkalommal hibázott támadásban, de az ETO nem tudott meglépni két góllal, Szamoránszky lövi az újabb egyenlítő gólt. Fél perccel a vége előtt egy Görbicz hetes után megint vezet a Győr. 16-17

26′ – Löke újabb vezető góljával ismét vezet az ETO (Löke hat lövésből hat gólt szerzett), de Szucsánszky hetesből egyenlít. 14-14

23′ – Reklamálásért sárga lapos figyelmeztetést kapott Karl Erik Böhn, Elek Gábor időkéréssel próbálja feltüzelni a hazai csapatot, ami után egyenlít is a Fradi. 13-13

21′ – A Fradinak nincs szerencséje a hazai kapufával (hármat is dobtak 20 perc alatt) , a másik oldalon Kovaccsics egy kínai figura után szerzi meg első gólját, közben a Fradi elszenvedi a harmadik kétperces kiállítását is (Kovacsicz) 11-13

19′ – Görbicz második hetesét nem tudja bedobni, Pastrovics Melinda hárította a lövést. Zácsik újabb átlövésével egy gólra jön vissza a Fradi 11-12

16′- Az ETO újabb vezető góljára Zácsik válaszolt átlövésből (9-9), Orbánra viszont nem talál ellenszert a Fradi védelme, negyedóra játék után már a harmadik gólját szerezte a fiatal győri szélső. 9-10

13′ – Az ETO 20 másodpercig hat a négy ellen is támadhatott, gólt mégsem sikerült szereznie, de a hazaiak is beragadtak. Miután vendég oldalról is leküldtek egy játékost két percre (Amorim), Orbán Adrienn törte meg a gólcsendet. 7-8

11′ – Szucsánszky kétperces kiállítása után emberelőnybe került az ETO, a gólelőnyt ellenben nem sikerült megszerezni, fej-fej mellett a csapatok 7-7

8 – A gólgazdag kezdés után a kapusok is bemelegedtek, sok a hiba támadásban, a 8. perc végére a Fradi megfordította a mérkőzést 6-5

5′ – Eddig gólzáporos a mérkőzés, nem a védelmek dominálnak. A Fradi már egy hetest is fölé lőtt, ennek ellenére zárkózik, a túlodlalon Görbicz mutatkozott be egy átlövéssel. 3-4

1′ – A Ferencváros kezdte a mérkőzést, de másfél perc egy akciógól és két gyors letámadás után (Amorim, Orbán és Löke góljaival) már három góllal vezet az ETO! 0-3

Ha az ETO megnyeri a mai mérkőzést sorozatban ötödször lehet bajnok, ha a hazaiak nyerik a csatát, egy harmadik találkozóra kerül sor a pályaelőnnyel rendelkező Győr otthonában, szombaton.

Két ugyanolyan fáradt, viszont ellentétes lelki állapotú csapat találkozik ma az FTC Arénában, hiszen a vasárnap a Ferencváros a Viborg otthonában kettős győzelemmel hódította el a KEK trófeáját, az ETO pedig idegenben lőtt kevesebb góllal vesztette el a Bajnokok Ligája döntőjét a montenegrói Podgoricában.

A két győzelemig tartó bajnoki finálé első mérkőzésén bár a Fradi 50 percig vezetett Győrben, végül a hazai csapat nyert 37-33 arányban.