2013.05.12. 13:33

Legyőzte a Fradit, magyar bajnok a Győri ETO FC!-FOTÓKKAL

Aranyhétvége: a női kézisek szombati BL-győzelme után a Győri ETO FC magyar bajnoki címet ünnepelhet!

Az NB I 27. fordulójának záró mérkőzésén a Győri ETO FC 1–0-ra legyőzte a Ferencvárost, így a Videoton a forduló korábbi mérkőzésén Debrecenben elszenvedett vereségének köszönhetően három fordulóval a bajnokság vége előtt behozhatatlan (tíz pontos) előnyre tett szert, és megnyerte a klub történetének negyedik bajnoki címét, azaz a 2012–2013-as OTP Bank Liga aranyérmese a Győri ETO FC!

Nem kezdte jól a találkozót az ETO, túlságosan visszahúzódott saját térfelére, engedte támadni a bátran kezdő Fradit. Helyzetekig inkább a vendégek jutottak el az első félidőben, a Győrnek nem volt kaput eltaláló lövése a szünetig. A második játékrész kezdetén kettőt cserélt Pintér Attila, a megsérült Sztevonvics helyén Molnár folytatta a kapuban, Kronaveter helyére Andric állt be. Andric jó húzásnak bizonyult, felpörgette az ETO támadójátékát és főszerepet játszott a vezetés megszerzésében is, miután az 58. percben büntető harcolt ki egy szemfüles labdaszerzést követően. A szabálytalankodó Alempijevicset kiállították, a büntetőt Völgyi értékesítette. Két percre rá a gólszerzőt is kiállították második sárga lappal, így nem tartott sokáig a győri emberelőny.

A hátralévő fél órában az ETO megfontoltan őrizte előnyét, az utolsó tíz percre azonban csak kilenc játékossal tehette ezt. Marek Strestík hátulról becsúszva törte el Leonardo bokáját, amiért azonnal piros lapot kapott Frakas játékvezetőtől. A maradék percekben nyolc mezőnyjátékossal, hősiesen védekezett a Győr, és végül elérte célját, hiszen a Ferencváros nem tudott egyenlíteni, ezzel 1–0-ra megnyerte a mérkőzést és a bajnokságot is.

A lefújást követően hatalmas örömünnep kezdődött, az örömittas játékosok és Pintér Attila a pályára rohant szurkolókkal karöltve ünnepleték a bajnoki címet, amit teljesen megérdemelten nyert meg a Győri ETO FC!

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője: „Szeretnék köszönetet mondani Tarsoly Csabának (a Győr ETO elnöke/tulajdonosa – a szerk.), aki bízott bennem és visszahozott a kispadra, nem sokan tették volna meg. Emellett szeretném megköszönni, szüleimnek is. Anyukámnak, aki otthon izgult és apukámnak, aki föntről figyelt engem.”

Völgyi Dániel, a bajnoki címet jelentő gól szerzője: „Nem tudom szavakba önteni, amit most érzek, harminc éve várnak a szurkolók arra, ami a mai estén valósággá vált. Ennél nagyobb ajándék nem kell.”

Varga Roland, az ETO házigólkirály jelöltje: ”Ez életem első bajnoki címe és életem legboldogabb napja is egyben. Köszönjük mindenkinek, aki támogatott minket és szurkolt nekünk. Sokat tettünk azért, hogy itt lehessünk, megérdemelten nyertük meg a bajnoki címet.”

Második félidő

A lefújást követően a győri drukkerek elözönlötték a centerpályát, játékosok, edzők és szurkolók közösen ünneplik a harminc év után elhódított bajnoki címet.

95′ – VÉGE! VÉGE! VÉGE! Legyőzte a Ferencvárost, és története során negyedszer magyar bajnok a Győri ETO FC!

94′ – A győriek minden labdát kivágnak, nem válogatnak az eszközökben

92′ – Próbálkozik az FTC, de nem tudja feltörlni a középen tömörülő ETO-védelmet

90′ – 5 perc a ráadás

88′ – Böde maradt le centikkel egy beadásról, azaz a cipője orrával érintette, de mellé

– A szurkolókon semmi sem múlik, hangosan bíztatják a kedvenceket, tartják bennük az erőt a hátralévő percekre

85′ – Somalia fejeli le Gyömbérnek, utóbbi öt méterről húzta kapura, Molnár megint a helyén

84′ – Erősen nyom a Ferencváros, minden erejével védekezik az ETO

81′ – A sérült Leonardo helyett Ionescu érkezik a pályára

80′ – Besic szabadrúgását Molnár öleli magához

78′ – Újabb kiállítás! Marek Strestík kapta a mérkőzés harmadik piros lapját, miután hátulról csúnyán csúszott rá Leonardo bokájára. A Ferencváros legjobbja valúszínüleg súlyos sérülést szenvedett. Az ETO nyolc mezőnyjátékossal lesz kénytelen befejezni a mérkőzést.

72′ – Kapufa! Besic lőtt középről erősen, laposan – a léc mentette meg a vetődő Molnárt

72′ – Varga végzett el egy szögletet, tekerése a pályán kívülről kanyarodott középre. Kirúgás.

69′ – Csukics szabálytalansága után Strestík végezhetett el szabadrúgást 18 méterre a kaputól, középről – lapos lövését csak másodjára védte Jova Levente

68′ – Andric indult meg egyedül a baloldalon, egy csel után kiszorított helyzetből az oldalhálót találja el. Jó csere volt

64′ – Pintér Attila hamradik cseréjét is meghúzza: Trajkovic játékát áldozza be a középpályán, Dinjar foglalja el a kiállított Völgyi helyét

62′- Moniz újabb cseréje: Martinus le, Peric be

61′ – Döbbenet! Völgyi Dániel két perccel gólja után ütésért (Bödével ugrott fel és kitette a karját) megkapta második sárga lapját, így Farkas játékvezető őt is kiállította, ismét egyenlő létszámban a csapatok.

59′ – Megvan a vezetés! Völgyi Dániel higgadtan értékesítette a tizenegyest a rossz oldalra mozduló Jovával szemben. Jelen állás szerint bajnok a Győri ETO FC! 1–0!

58′ – Piros lap a Fradinak, büntető az ETO-nak! Andric szerzett labdát a Ferencváros tizenhatosán belül, Alempijevics utánanyúlt, leránotta, Farkas játékvezető büntető ítélt és kiállította a Fradi játékosát.

56′ – Cserélt Ricardo Moniz, a Bödével összfejelt Bönig helyére Sváb állt be

55′ – Megint Varga lógott meg a szélen, most a beadást választotta, Bönig mentett óriásit az ötösön. Ráérzett a győzelem ízére a győri közönség, hangos bíztatásba kezdtek a lelátón

54′ – Varga kapott Svectől egy nagyszerű (40 méteres) kiugratást, a csatár azonban addig gondolkodott, hogy középre passzoljon, vagy lőjön, hogy Jova közelről hárította lövését

52′ – Völgyi veszélyes szabadrúgására Lipták és Kamber is érkezett az ötösön, végül mindketten lemaradtak a labdáról

50′ – Strestík buktatásáért kapott sárgát Besic

49′ – Támadóbb felfogásban kezdett a folytatásban az ETO: Völgyi perceken belül már a második szögletét adhatta be, Strestík szólója után Gyömbér mentett nagyot

46′ – A Fradi kezdhette a második félidőt

– A szünetben kettőt is cserélt Pintér Attila: Rok Kronaveter helyére Nemanja Andric állt be, a a 35. perc környékén hátsérülést szenvedett Szasa Sztevanovics sem tudta folytatni a játékot, így a kapuban Molnár Péter folytatja

A szünetben azért volt minek örülni, és volt miről beszélni: az ETO Parkba kilátogatott több mint tíz ezer néző köszöntötte a Bajnokok Ligája győztes Győri Audi ETO KC csapatának játékosait és edzőit. Görbicz Anitáék a pályán vitték körbe a becses trófeát, a szurkolók vastapssal és hangos éljenzéssel üdvözölték Európa bajnokait.

Vége az első félidőnek, a Győr védekezőbb, a Ferencváros támadóbb felfogásban játszik, az ETO kontrákból próbál veszélyeztetni, nem nagy sikerrel. A vendégek több helyzetet dolgoztak ki és egy lesgólt is szereztek. A találkozó hamarosan folytatódik.

Első félidő

46′ – Vége az első 45 percnek, az állás 0–0

45′ – Leonardo rúgott az alapvonal közelében hatalmas luftot, mielőtt a tartalék játékvezető felmutatja az egy perces ráadást

43′ – Völgyi rúghatott szögletet, veszélyesen kanyarodott a labda, de kifejelték a védők

31′ – Sztevanovicsot kellett ápolni, a hátát fájlalta a győri kapus

37′ – Lesgól! Egy veszélyes Fradi-támadás végén Leonardo passzolt ki a szélre Somaliához, aki középre adott, centerezését kapura belsőzte egy ferencvárosi, Sztevanovics Bödére ütötte a labdát, a csatár testéről a gólvonal mögé pattant, de lesen állt, így érvénytelen a gól.

34′ – Somalia buktatásáért Völgyi kapott sárgát

33′ – Fellazult a győri védelem, Leonardo passzolt Csukicshoz, aki zavartalanul lőhetett, szerencsére középre és gyengén

32′ – Völgyi bedobása után Kronaveter csúsztat, Jova véd

30′ – Van önbizalma Besic.nek, jó 35 méterről szúrta kapura, Sztevanovics könnyedén ölelte magához a pettyest

29′ – Kamber hatalmas bedobása pattant Trajkovic elé, a középpályás öt méterről fejelt fölé, ez volt az ETO eddigi legnagyobb lehetősége

– A találkozót Dzsudzsák Balázs, a Dinamo Moszkva magyar válogatott labdarúgója is élőben tekinti meg

24′ . Kronaveter beívelését veszélyes fejes követte, Jova védett, de közben kifele ítélnek szabadrúgást les miatt

22′ – Böde rúghatott volna megint gólt, jól tolta meg 18 méterre a kaputól, de nem célzott pontosan

19′ – Leonardo szabadrúgása (20 méterről) pattant meg a sorfalon és gurult kapu mellé

17′ – Martinus elől mentett nagyot Lipták, sőt, még azt is megakadályozta, hogy szögletre menjen a labda. Egy perccel korábban Böde ugrott ki a büntetőterületen belül, Kamber hátulról szerelte, a vendégek tizenegyest reklamáltak, de nem kaptak

13′ – Böniget kellett ápolni pár percig, de tudja folytatni a játékot

11′ – Martimus beadása után Böde fejelhetett tisztán, öt méterre a kaputól, Sztevanovic térddel védte a középre helyezett bólintást

8′ – Támadóbb felfogásban kezdtek a vendégek, az ETO védelme 20-25 méterre a kaputól, a középpálya saját térfelére visszahúzódva szűri a támadásokat

5′ – Böde vette át jól a labdát a tizenhatoson belül, de Takács az utolsó pillanatban szerelte, ugyanebben a támadásban Csukics lőhetett tizenhárom méterre a kaputól Somalia passzát követően, belsővel helyezett kísérlete fél méterrel zúgott el a bal kapufa mellett. A Fradié az első helyzet.

1′ – A zöldben játszó Győri ETO FC kezdte a találkozó, a Fradi tiszta fehérben

– Szép számmal látogattak ki nézők a stadionban, információink szerint 11 ezren váltottak belépőt a Ferencváros elleni rangadóra

– A mérkőzést megelőzően a győri ETO Park közönsége Győr korábbi labdarúgó bajnokait, az 1963-as és 1983-as aranyérmeseket köszöntötte.

Kezdőcsapatok

Győri ETO FC: Sztevanovic – Svec, Lipták, Takács Á., Völgyi – Kronaveter, Pátkai, Kamber – Trajkovic, Varga R., Strestík

FTC: Jova – Somalia, Besic, Gyömbér, Bönig – Csukics, Józsi – Alempijevic, Leonardo, Martinus – Böde

Korábban írtuk

Két csúcsrangadó zárja az NB I 27. fordulóját: vasárnap először a második Videoton látogat a DVSC otthonába, a forduló záró mérkőzésén pedig a bajnoki éllovas Győri ETO FC fogadja a bronzéremért hajtó Ferencvárost.

Pintér Attila, a győriek vezetőedzője pont az ellen a csapat ellen szerezhet harminc év böjt után bajnoki címet ETO-nak, ahol ismert és magyar válogatott játékos lett, edzőként pedig karrierje első és eddigi egyetlen bajnoki aranyérmét ünnepelhette. Pikáns párosítás.

A Ferencváros tavasszal meggyőző formában és látványosan futballozik, bár a rangadókon gyengébben teljesít. A Bp. Honvéd, a Vdeoton és a Diósgyőr ellen sem tudott nyerni az elmúlt hetekben, a kötelező meccseken ellenben magabiztosan és gólerősen teljesít Ricardo Moniz együttese, ahogy ezt a Pakson aratott 3–1-es siker is jelezte. Az ETO a múlt hétvégén az Újpest legyőzésével (2–1) tett pontot egy négymeccses nyeretlenségi sorozat végére, hét közben bár kikapott a Videototól a Magyar Kupa elődöntőjének visszavágóján, összesítésben 3–2-vel a zöld-fehérek jutottak a kupadöntőbe, ahol a Debrecen  lesz az ellenfél.

A két csapat ősszel nagyot birkózott egymással az Üllői úton, az ETO Varga Roland révén már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést, de nem bírta végig a nagy Fradi-nyomást, így 1–1 lett a végeredmény. A Fradi négy meccse nyeretlen az ETO ellen, Győrben utoljára 2004 augusztusában született FTC-siker.

„Jó iramú mérkőzés lesz, amin nagyon higgadtnak kell maradnunk, és csak tudatos játékkal érhetjük el a célunkat, semmi mással. Minden körülményt ki kell zárnunk, csak a játékra szabad koncentrálnunk. A hangulat – amihez a Fradi játékosai hozzá vannak szokva – remélem, hogy minél jobban feldobja majd a labdarúgóimat” – nyilatkozta a találkozót megelőző napon Pintér Attila a Győri ETO FC hivatalos honlapjának.

Ha ma nem is sikerül az ETO-nak bebiztosítania a bajnoki címet, ünneplésre bőven lesz ok a stadionban. 15 órás kezdettel Győr városában, majd az ETO Parkban köszöntik az 1963-ban és 1983-ban bajnoki címet nyert ETO-csapatok tagjait, akiket először autókaraván visz körbe a belvárosban, majd 18 órakor a közönség előtt is köszöntik a labdarúgókat, így érdemes már a 18.30-as kezdő sípszó előtt kilátogatni a stadionba. A mérkőzés félidejében az ETO Park közönsége a szombaton Bajnokok Ligája trófeát nyert Győri Audi ETO KC aranylányait is tapssal köszöntheti.

OTP Bank Liga, 27. forduló

Győri ETO–Ferencvárosi TC

Győr, ETO Park, vasárnap, 18.30 (tv: Sport 2)

Játékvezető: Farkas Ádám (Bozó Zoltán, Horváth Róbert)

A várható összeállítások:

Győr: Sztevanovic – Svec, Lipták, Takács Á., Völgyi – Kronaveter, Pátkai, Trajkovics – Varga R., Strestík, Kink (Vezetőedző: Pintér Attila)

FTC: Jova – Somalia, Besic, Gyömbér, Bönig – Csukics, Józsi – Jenner, Leonardo, Aborah – Böde (Vezetőedző: Ricardo Moniz)

A mérkőzésről 18.15-ös kezdettel élő szöveges tudósítást olvashatnak itt a Győr+ Online-on.