2011.11.26. 19:46

Labdarúgó NB I – Újpesten javított a Győr

A második helyen álló Győr - amely a múlt héten hazai környezetben kikapott a Budapest Honvédtól - rendkívül magabiztosan nyert az Újpest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati játéknapján. Újpest FC-Győri ETO FC 1-3 (0-1)

A találkozó elején mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, ám ezek kimaradtak. Ezt követően inkább a középpályán harcoltak egymással a felek, mégis a félidő vége előtt nem sokkal Trajkovic révén vezetést szereztek a vendégek.

A fordulás után nem sokkal gyakorlatilag el is dőlt a találkozó, ugyanis a gólhelyzetben kitörő, az előző szezonban még az Újpestet kölcsönjátékosként erősítő Ahjuperát Lipták lerántotta. Az újpesti védőt kiállította Iványi játékvezető, a büntetőt pedig Dudás magabiztosan értékesítette. A kegyelemdöfést a 81. percben éppen Ahjupera adta meg a lila-fehéreknek, igaz, Kabát még betalált, beállítva ezzel a végeredményt.