Győr+
2016.09.15. 08:42

Kutatás-fejlesztési központot épít a Delta-Tech az ipari parkban

Huszonegy évvel ezelőtt három mérnök Balassagyarmaton egy garázsban kezdett el dolgozni, ma három városban van irodájuk, Győrben, az ipari parkban pedig megkezdték kutatás-fejlesztési központjuk megépítését. A több mint hétszázmillió forintos beruházás alapkőletételét szerdán tartották a Győri Ipari Parkban.

Magyar sikertörténet a Delta-Tech Mérnöki Iroda Kft. Egy garázsból indulva jutottak el húsz év után oda, hogy saját kutatás-fejlesztési központot építsenek. Győrön kívül van irodájuk Balassagyarmaton és Bátonyterenyén is. Összesen 73 embert alkalmaznak, az új győri K+F központban tizenöten dolgoznak majd, a létszám később tovább növekszik.

Az egyedi berendezések tervezésével és szerelésével foglalkozó cég ügyvezető igazgatója az alapkőletételen úgy fogalmazott, sikerük titka abban rejlik, hogy új és innovatív gépeket terveztek és gyártottak, ügyfeleik ugyanis kizárólag erre vevők.

A győri K+F központ felépítése nagy lépés ahhoz, hogy Európa meghatározó gépgyártója lehessünk – vázolta nagyszabású céljaikat Oravecz Tibor. Elmondta azt is, a vállalkozás ötvözi a világszínvonalú szakmai tudást a magyar kreativitással. Az eddig legyártott gépeknek és innovatív elképzeléseknek köszönhetően, vevői között tudhat olyan nagy cégeket, mint az Audi, Bosch, Continental, Johnson Electric, Kienle-Spiess, Mahle, Opel, Suzuki, Valeo vagy a ZF. Megrendelőik elsősorban az autó- és az elektronikai iparból kerülnek ki, de a cég képviseli magát a műanyag- és fémfeldolgozó-, az energetikai és a vegyiparban is. Gépsoraik már Európán kívül Oroszországban, Mexikóban, Kínában és Brazíliában is működnek.

A nagy nemzetközi cégek mellett Győrnek fontosak a kis- és közepes vállalkozások is – hangsúlyozta az ünnepségen Simon Róbert Balázs győri országgyűlési képviselő, aki beszélt arról is, hogy a most kezdődő 713 millió forintos beruházáshoz a Delta-Tech 253 millió forintot nyert a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program pályázaton. Ez azt szolgálja, hogy támogassa azokat a magyar tulajdonú vállalkozásokat, amelyek jelentős szellemi hozzáadott értéket tartalmazó, piacképes termékeket, szolgáltatásokat és technológiákat fejlesztenek ki.

Koloszár Tamás
Fotó: Marcali Gábor