Koi simogató a Füles Bástyában

Győr+
2015.01.05. 16:03

A Füles Bástya az állatkert belvárosi terrárium háza, amely a régi várból fennmaradt kazamata rendszer egy kis darabkája. A 2011 decemberében megnyitott látogatótérben kígyókkal, halakkal, teknősökkel, kajmánokkal, békákkal, és természetesen Maxival a Füles Bástya sztárjával találkozhatnak a látogatók. A belvárosi terrárium, és akvárium házban új kalandra nyílik lehetőség.

A vállalkozó szelleműek, már nem csak a doktorhalakhoz nyúlhatnak be, hanem megpróbálhatják, milyen koi pontyot simogatni.

A japánban a koi vagy összetételekben a goi pontyot jelent. Mivel a koi azonos alakú egy szeretetet, vonzódást kifejező szóval, a koi ponty a szeretet és a barátság jelképe Japánban. Díszhalként tavakban vagy vízkertekben tartják. A koinak számos változata létezik, amelyek eltérnek színezetükben, méretükben és mintázatukban.

 

 

A leggyakoribb színek a fehér, a fekete, a piros, a kék, a sárga és a krém. A koi egyes fajtáinak pikkelyzete az európai tükörpontyéra hasonlít. 22 fő és több, mint 100 altípusa létezik, amelyek folyamatosan bővülnek. A koi pontyok megnőhetnek egy méter hosszúra, és öt kilogrammra, és megérhetnek akár 60 évet is. Egyszerre 400 000 – 500 000 ikrát raknak, amelyekből négy nap múlva kelnek ki az ivadékok. A koi pontyok mindenevők, növényeket, rovarokat és férgeket esznek, de nem vetik meg a borsót, a fejes salátát és a dinnyét sem. Ha a víz hőmérséklete 10 °C alá hűl, akkor a koik anyagcseréje lelassul, és elvermelik magukat a tó fenekén. Hideg vízi halak, de jól érzik magukat a 15-25 °C-os vízben is. A koiok megtanulják, hogy kitől kapnak enni, és várják tőle az eleséget a megszokott időben. Akár kézből is etethetők.