2012.04.01. 14:02

Hűha! Négy góllal kikaptunk

Brilliáns első félidő, gyalázatos második. 35:31-re kikaptunk a Valceától. Nedhéz dolgunk lesz Veszprémben.

A második félidő

Mi kezdünk. Kínai figura: Radicevic – Kovacsics.

Aztán kapunk is egyet. 14:18

Meg még egyet a mi hibánkból. 15:18

Alig bírjuk követni. 17:18

Négy gólos előnyt adunk le. Mit is mondott Böhn? Ha vezetünk, akkor sem engedhetünk ki. Már nem is vezetünk 18:18

Amorim megint észnél van.18:19

És megint egyenlítenek. 19:19

Mit csinálunk??? 21:19

Megmagyarázhatatlan. Eladjuk a labdát, ők meg lerohannak bennünket.Újra kell fogcsikorgatva kezdeni.

Kovacsics le, Vérten be. A labda is a kapunkba. 22:19

Özel gólt dob. Hornyák jön. Már 23:19

Emberelőnyünk van, labdánk nincs, mert ismét eladjuk. Gólt kapunk belőle. Lunde rosszul véd. De nemcsak ő játszik rosszul.

Amorimban bízhatunk. 24:20

Nemcsak a győri játék, a net is akadozik. Bocsánat. Most 26:21

Védekezés nincs, a pályán Pálinger és Hornyák Még sok van hátra, gyerünk

Amorimot joggal küldik ki két percre. mi lesz itt még?

A padlón vagyunk, mossák fel velünk. 27:21

Ha így folytatjuk, elmehet a BL-döüntő.

Végre egy kapusvédés. Pálingert dícsérhetjük.

Már ő is tehetetlen. 28:21

Na, csakhogy egy gól. 28:22. Ez hatalmas hátrány, le kell faragni, hogy behozható legyen.

Braedanu fantasztikus bejátszása, Manea bedobja. Nem támadtunk fel. 29:22

Dinu meg mindent kivéd.

Pálinger is a helyén va. Hornyák elemében. 29:23

Löke kapufát dob.Özel gólt. 30:23

Amorim szépít. 30:24

Lekic- Hornyák-Löke. 30:25

Dinu kapus szinte a félpályán szerez tőlünk labdát.

Löke elcsíp egy labdát, Löke a kapusba dobja, Dinu meg kivédi a szemünket.

Nem védekezünk. Bradeanu meg kiváló. 31:25

Gyors támadásból Löke remekel. 31:26

Ez még mindig nagyon sok.

Hetest dobhatunk. Ez gól. 31:27

Hat perc van hátra. Gólt dobnak.32:27

Görbiczet is megbabonázza Dinu.

Hornyákot két percre kiküldik, nem teljes joggal. Hornyák üvölt a lett bírókkal, s igaza van.

Görbicz ismét büntetőt dobhat. Dinu helyett a harmadik kapus áll vele szemben, de hiába. 32:28

Mos egyértewlműen jobb a Valcea. 33:28

Keményen védekeznek a románok. Amorimot nem érdekli. 33:29

Időkérés.

Özel lövi a 34.-et.Löke hetest harcol ki. A kapuban Dinu.A hlóban a labda. 34:30

Már 35:30

Löke újra hetes küzdött ki. 35:31

Ez a vége. A Valcea örül, mi sem lettünk esélytelenek, de ez azért elég sok, főleg az első fékidei játék után.

Az első félidő

Román góllal kezdődik a mérkőzés, hetesből találnak be. Amorim a kapufát találja el. Aztán Radeanu lő, nem talál a hálóba. Egyelőre. 0:1

Egyenlítünk, de újabb hetest ítélnek ellenünk, s megint bedobják. 0:2

Görbiczet nagyon fogják. Zárt hatosfal védekezik, ám most ők is tehetetlenek, mert Amorim gólt dob. 2:2

Lunde véd, a labda azonban nem a miénk, a Valcea támad tovább.

Már nem, mi jöhetünk. Lökét szerelik szabálytalanul, Lekictől kapta a labdát. A hetest Görbicz dobja be, vezetünk. 3:2

Nem sokáig. Előbb Bradeanu örülhet, aztán egy gyors indításból is gólt kapunk. 4:3

Most már 5:3 A bírók lefújhatnák a románok szabálytalanságát is. 5:3

Görbicz átlövése sikertelen, az ellentámadást elrontja a Valcea.

Görbicz csalafinta bejátszsából Löke nagy gólt dob. 5:4

Bradeanut viszont képtelenek vagyunk tartani. 6:4

Amorim újabb góllal gyarapítja találataink sorát. 6:5

Görbicz távolról pattintja hálóba a labdát. Egyenlítünk. 6:6

Lunde első nagy védése. Aztán a második. Löke meg ziccert hibázik.

Amorim ismét minket juttat vezetéshez egy gyors, átütő támadás nyomán. 6:7

A 16.percben járunk. Mindkét oldalon hibáznak a csatárok. Radicevic nem hibázik, helyzetben ejtett labdával bosszantja a román kapust. 6:8

Löke újabb gólja után a Valcea edzője időt kér és kiabál a játékosaival. 6:9

Jól védekezünk. Amorim bedobja a tizediket. 6:10

Szétnyílik a védőfalunk, gólt kapunk, melyre a bal szélre, Vérten helyett beérkező Kovacsics válaszol 7:11

Bal szélről kapjuk a gólt. 8:11

Bradeanu sajnos remekel. 9:11

Nagyon megy viszont Amorimnak is. 9:12

Anita labdát szerez, besétál vele. 9:13

A román közönség elégedetlen. Mi nem.

Szépítenek 10:13

A hasznosan játszó Lekic kiállítat egy románt. Löke nem tud betalálni jó helyzetből.

Potyaízű gólt kaptunk, Görbicz azonban megint zseniális. 11: 14

Emberhátrányból eredményesek a románok. 12: 15

Görbicz most hetes értékesít. Szép a világ. 12:16

Védelmi hiba, a beállós üres maradt. 13:16

Karl Erik Böhn, a nyugodt erő most vehemensen magyaráz. Nem hiába. Amorim bejátsza Lekicnek, aki élede egyik legszebb góljával vet véget a félidőnek.Megérdemli. 13:17

Szünet

Korábban

A győri szurkolók többségét már beengedték a Valcea sportcsarnokába.Szabó Tamás sajtófőnök elmondta: a szurkolói egyesület vezetője kiszámította, hogy a mai lesz a Győri Audi ETO századik BL-mérkőzése.

Karl Erik Böhn a bajnokság végéig a csapatunkat irányító norvég vezetőedző a taktikai érteketen részletesen is kifejtette friss nyilatkozatának tartalmát:

– Mindvégig megbízhatóan és koncentráltan kell játszani. Ha az ellenfél vezet, nem eshetünk pánikba, a csapatunk képes felkapaszkodni, de nagyon figyelmes, pontos játékra van szükség. Akkor sem engedhetünk ki egy pillanatra sem, ha előnyre teszünk szert, minél több gólt kell dobnunk, s a védekezésben sem lazíthatunk. Ezen a meccsen nem lehet kegyelem.

Jó a hangulat csapatunknál a Valcea elleni mérkőzéás előtt. Vérten felépült, kezdő lesz.Pozsonyból hetven személyes különgéppel, illetve a reptérről busszal érkezett meg az Audi ETO női kézilabdacsapata Romániába, a Valcea elleni fontos mérkőzés helyszínére. A szurkolók ma mentek busszal utánuk, ők szokás szerint városnézéssel töltötték el a délelőttöt.

Szabó Tamás sajtófőnök szerint a 3 ezer embert befogadó sportcsarnokban kétszáz magyar szurkol majd a győrieknek.

A hotel kifogástalan, a vendéglátók előzékenyek, a körülmények jók – mondta Szabó Tamás.

A lányok egyébként szombaton este tartottak edzést a helyszínen. Szokás szerint tíz perces, jó hangulatú focival melegítettek be a játékosok.

Az edzésen találkoztak a győri közönség egyik egykori kedvencével, Aurelia Bradeanuval, férjével és kisfiával. Látható volt, hogy nincs harag, sértődés a játékosokban, örömmel üdvözölték egymást.

Az edzésen kiderült, hogy Vérten fölépült, s elfoglalhatja helyét a kezdőcsapatban, ahol rajta kívül Görbicz, Lekic, Löke, Amorim, Radicevic lép először a pályára. A kaput Lunde védi.

A lányok a szállodában büféebédet kértek, tehát svédasztalról választhattak. A hoteltől 5 percre található a csarnok, sokat tehát nem kell buszozniuk a játékosoknak.

Délután két olyan csapat lép pályára, mely rendkívül szeretne a döntőbe kerülni, sőt ott elnyerni a BL-kupát. Nagy a sajtóérdeklődés, a győrieket már a reptéren kamerák fogadták.

A találkozót lett bírók vezetik.

A gyorplusz.hu folyamatosan, online közvetíti az eseményt, lesznek megszólalóink is a helyszínről a meccs előtt és után.