Győzött és vezeti a tabellát az ETO

2019.09.15. 19:59

A Győr élre állt a labdarúgó Merkantil Bank Ligában, miután a nyolcadik fordulóban vasárnap 2-0-ra nyert a Szolnok vendégeként.

Jól kezdődött a Győr számára, hiszen egy labdaszerzést követően Szánthó pontos passzát Szimcsó juttatta a hazai kapuba, megszerezve ezzel a korai vezetést. (0-1).

A gyors gól megzavarta a hazai csapat játékát, amelyet rossz megoldások, pontatlan passzok jellemeztek. Az ETO-nak ekkor még nem sikerült növelni az előnyét, a hazaiak pedig kijöttek a gödörből, egyre biztosabban játszottak, de a zöld-fehér mezőnyfőlény megmaradt.

A szolnokiaknál az első igaz próbálkozás Laczkó Milán nevéhez fűződik, aki távolról tesztelt Horváth Tamást, de a kapus a helyén volt. Laczkó kicsivel később ugyanúgy messziről szúrta a kapura a labdát, de a győri kapus eszén nem tudott túljárni.

Az ETO türelmes játékkal próbálta a hazai csapatot hibázásba hajtani, de szünetig a mezőnyjátékon kívül nem sok minden történt, egy veszélyesen belőtt szolnoki szögletet magabiztosan szelídített meg Horváth kapus.

Végül a szünetre egy gólos győri előnnyel vonultak a csapatok.

A szünet után majdnem kettőre nőtt az ETO előnye, szépen lejátszott akció végén Molnár-Farkas védett nagyot. Négy perccel később válaszolt a hazai csapat, Rokszin passzát Simon fejelte a győri kapura, de a Horváth magabiztosan védett.

Mindkét edző cserére szánta el magát, a győrieknél Borbély váltotta Charizopulost, a Szolnoknál Földi érkezett Kovács helyére.

A 60. percben Andric szép mozdulattal, félfordulatból lőtt kapura, de kicsit célt tévesztett, pedig szép gól lehetett volna.

Egymást követően mind a két csapat cserélt. Annus váltotta Simont, míg az ETO-nál Horváth Zoltán érkezett Szánthó Regő helyére.

A 69. percben eldőlt a mérkőzés, megszerezte csapatunk második találatát, kettőre nőtt előnyünk Andric N. szép gólt lőtt (0-2).

Érdekesség egyébként, hogy Andric és Szimcso a Vasas elleni derbi után ismét gólokat jegyeztek, csak éppen most fordított sorrendben!

A mérkőzés végéig már nem változott az eredmény, a WKW ETO FC Győr ezzel a győzelemmel visszavette a tabellaelsőséget.

A Budafok és a Csákvár is vereséget szenvedett, a tabella eleje jelenleg így áll a Merkantil Bank liga 8. fordulójában: