2012.06.01. 09:13

Egy lépésre a címvédéstől

Gól nélküli első félidőt követően 4-0-ra győzött a a Rába ETO az MVFC Berettyóújfalu vendégeként a bajnoki döntő második mérkőzésén. A három győzelemig tartó párharc állása 2-0 az ETO javára.

A döntő első felvonása után érezhetően óvatosabban kezdte mindkét együttes a Berettyóújfaluban rendezett mérkőzés első félidejét. Bár helyzetek mindkét oldalon adódtak, elsősorban egymás hibáiból próbáltak élni a csapatok, kevés sikerrel. A második félidő elején enyhe mezőnyfölényt harcolt ki az MVFC, de Gyurcsányi nagyszerű labdaszerzése és megindulása Cafe befejezésével mégis az ETO számára jelentett vezetést. Öt perccel a mérkőzés vége előtt öt a négy elleni játékra álltak át a hazaiak, de Gyurcsányi újabb labdalopása után már 2-0-ás vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. A hátralévő percekben tovább kockáztatott a Berettyó, de a gólokat ismét a Rába-partiak szerezték, előbb a döntőn már öt gólig jutó Cafe volt ismét eredményes, majd az utolsó percben Al-Ioani állította be a 4-0-ás végeredményt.