Alternatívát a drogok helyett!

Győr+
2015.04.21. 12:41

A család, a baráti közösség és az iskola terelheti a hasznos célok irányába a fiatalokat…

Első ízben rendeztek városunkban Nemzetközi Gyermek- és Tinédzseraddiktológiai Konferenciát, amelynek célja a szakma jó gyakorlatainak összegzése.

 

 

„A megelőzés egy komplex egészségfejlesztésben valósulhat meg, amit már óvodáskorban el kell kezdeni. Minden iskola pedagógiai programjában szerepelnie kell az egészségfejlesztési tervnek, és a győri konferencia tapasztalataiból akár módszertani ajánlás is születhet ehhez.” – fogalmazott Pölöskei Gáborné, az EMMI köznevelésért felelős helyettes államtitkára.

 

 

Shanda Tamás ifjúságpolitikáért felelős helyettes államtitkár kiemelte, a család és a baráti kör a két legfontosabb közeg, ami hatással van a fiatalokra, ezért fontos ezen közösségek megerősítése. Hozzátette, a kormányzat kiemelten támogatja a családokat, és az idén több forrásból is segíti az ifjúsági közösségek megerősítését.

 

 

Dr. Somogyi Tivadar alpolgármester, a győri Kábítószerügyi Egyeztető Fórum elnöke hangsúlyozta, elismerés a városnak, hogy otthont adhat a rangos konferenciának. „Talán nem véletlen, hiszen a győri szakemberek példamutatóan tevékenykednek a prevenció terén, és az önkormányzat kiemelten támogatja a droghasználat csökkentését célzó programokat.” Emlékezetes, hogy a városban a közelmúltban indult el kísérleti jelleggel a szórakozóhelyeken az ártalomcsökkentő és megelőző partisegély szolgáltatás is.

 

 

Farkas Péter, a Nemzeti Család és Szociálpolitikai Intézet főigazgatója rámutatott, a konferencia mozgatója az európai unió által finanszírozott projekt jelmondata: „Legyen más a szenvedélyed!”. Ehhez csatlakozott Fogarasy Gabriella projektmenedzser, aki hangsúlyozta, a cél, hogy megfelelő alternatívákat tudjunk kínálni a fiataloknak. A program keretében 54 helyszínre látogat el az a road show, amelyen sportolók, zenészek, művészek mutatnak életükkel személyes példát a fiataloknak, és amely már a győri tinédzsereket is megszólította. Burszki Mónika a Nemzeti Drogmegelőzési Iroda főosztályvezetője azzal zárta, csak együtt lehetünk eredményesek. „A drogfogyasztás terjedésének visszaszorításához a szakterületek együttműködésére van szükség, emellett pedig széleskörű társadalmi összefogásra. Ezt szolgálja a „Legyen más a szenvedélyed” – program.”

 

Papp Zsolt
Fotó: O. Jakócs Péter