2016.01.04. 20:30

A spanyolok ellen sem ment

A spanyolok ellen folytatták a magyarok a szerepelést a X. Volvo Kupán hétfő este, az Aqua Sportközpontban.

A háromnapos torna második játéknapján a Benedek-legények továbbra sem igazán tudták azt a formát hozni, amit szeretnének az Európa-bajnokság előtt. Igaz jobban kezdtünk, mint előző nap az olaszok ellen, hiszen az első negyedben Erdélyi és Vámos is eredményes volt. Ám hiába védett jól Nagy Viktor a spanyolok ennek ellenére négyszer is betaláltak. A második etapban sem változott sok minden, sőt inkább a vendégek jöttek ki jobban a játékrészből, hiszen, míg az első negyedben 4 góljukra, 2 magyar válasz jött, addig a mostani 4-re csak 1 hazai gól született. 3-8-as spanyol vezetéssel vonultak pihenőre a felek.

A fordulás után összeszedtük magunkat, és a következő negyedet 4-2re mi nyertünk. Bátori Bence kétszer, míg Varga Dénes és Vámos Márton egyszer voltak eredményesek. 7-10-es állásról jöhetett a záró szakasz, ahol gól már csak egy gól született, Vámos Marci harmadszor is eredményes volt. 8-10-re győztek a mienk.

A játéknap másik mérkőzésén az olaszok 12-8-ra verték a mieink holnapi ellenfelét a szlovákokat.