Fájó győzelem a Szpari ellen

Fotó: eto.hu
Havassy Anna Katalin
2019.09.18. 23:36

Feszült hangulatú mérkőzésen nyert a Nyíregyháza ellen és őrizte meg az elsőségét a tabellán a WKW ETO FC, ám egy durva és kíméletlen szabálytalanságnak köszönhetően elvesztette a horrorsérülést szenvedő Szimcso Viktort.

Jobban kezdte a mérkőzést a tiszta fehérben pályára a Szpari, akik egy viszonylag szerencsés góllal a 16. percben megszerezték a vezetést: egy ártatlannak induló szituációban Gengeliczki elcsúszott, a labda pedig Hornyák elé került, aki Horváth Tamás kapus mellett a hálóba juttatta azt. (0-1)

Az ETO próbált nagyobb fokozatra kapcsolni, de játékukba több hiba is becsúszott, az egymás közti adogatásba rengeteg hiba becsúszott. A játék szép fokozatosan egyenlítődött ki, amikor a zöld-fehér csapat a 22. percben Szimcso harcából szöglethez jutott. Andric Nemanja vállalta a feladatot, akinek középre ívelése Jova Levente kapus felett a nyíregyházi kapuba szállt. (1-1)

Andric az égieknek is köszönte a találatot

Az ETO-nak nagyon jót tett a találat, s a mérkőzésnek is, bár a Szpari labdarúgói feltűnően sokat szabálytalankodtak. A hazai szurkolók sokszor éles füttykoncerttel nyilvánítottak véleményt a bírói ténykedést illetően. Vashkeba és Budai feltűnően nem kedvelte egymást ezen az estén, kakaskodásuk eredménye mindkét félnek kiosztott sárga lap lett.

A szurkolók a 34. percben némileg megnyugodhattak, hiszen Kalmár előkészített labdáját Szimcso Viktor Jova kapujába lőtte. (2-1)

Érdekesség, hogy a Vasasnak, a Szolnoknak és most a Nyíregyházának is betalált az Andric-Szimcso kettős.

A csapatok a félidőre tehát 2-1-es állásnál vonultak.

A második félidőben is az ETO akarata érvényesült a pályán, a Szpari játékosai tovább folytatták a sok szabálytalansággal tarkított játékot, a közönség pedig továbbra is számon kérte a bírót.

A 39. percben ismét örömujjongás váltotta fel a rigmusokat: Kovács Krisztián adta a labdát Horvátz Zoltán fejére, de itt még helyén volt Jova Levente, viszont Szánthó Regő ismétlésénél már nem tudott védeni. (3-1)

A pályán egyre idegesebb csapatokat láthattunk, mintha a bíró bizonytalansága átragadt volna az sokat hibázó és sokat szabálytalankodó játékosokra. A szurkolók persze többször is megjegyezték, hogy Szilasi játékvezető mindenhez ért, csak épp a labdarúgáshoz nem…

A 74. percben a kispadnál aztán elszabadulnak az indulatok: a korábban már besárgult nyíregyházi stábtag, Purguly az ETO-s Makra Zsolttal szólalkozott össze, aminek következtében mindketten piros lapot kaptak a játékvezetőtől. A szócsatát a folyóson némi lökdösődéssel is folytatták, az indulatok lassan csillapodtak.

Horváth Zoltán is nagyot küzdött

A játék képe ekkora már igencsak hullámzó volt, hol egyik, hol másik csapat birtokolta többet a labdát.

A 81. perben kihagyása után ismét pályára lépett Lovrencsics Balázs, akit a közönség kitörő örömmel fogadott.

A játékvezető három perc hosszabbítást mutatott fel, s sajnos ekkor történt a nyíregyházi Gulyás érhetetlen szabálytalansága: Szimcso Viktornak messziről, kíméletlenül, páros lábban csúszott oda. A gyors és gólerős ETO játékos fájdalmasan görnyedt össze a földön, az orvosi stáb rögtön ott termett mellette, s már a nagy nyüzsgésből sejteni lehetett, hogy nagy a baj. Gulyást a játékvezető egyébként kiállította, majd lefújta a feszült, s helyenként kifejezetten durva mérkőzést. A nyíregyházi stábból a lefújást követően még egy ember piros lapot kapott a játékvezetőtől.

Szimcso Viktor borzalmas sérülést szenvedett

Szimcso Viktort hordágyon vitték le a pályáról, egyenesen a mentőautóhoz, aki el is sietett vele a győri kórházba.

Az ETO hivatalos közösségi oldalán azóta megjelent a hír:

„A WKW ETO FC Győr gólerős támadója olyan súlyos keresztszalag szakadást szenvedett, hogy 8-12 hónap kihagyás vár rá. Érthetetlen és durva szabálytalanság, nincsenek rá szavak.”

Az ETO FC hivatalos Facebook csoportjának videója

Összefoglaló:

Összeállítások: ETO: Horváth T. – Kalmár, Vashkeba (Borbély 58 p.), Bagi, Szánthó, Vári, Andric (Horváth Z. 46 p.), Szimcso, Charizopulos (Lovrencsics 81 p.), Kovács K., Gengeliczki.
Vezetőedző: Boér Gábor

Nyíregyháza: Jova – Fodor, Papp (Kovács A. 55 p. ), Sinanovic, Gulyás, Kovács N., Tóth B. (Ötvös 77′), Busai (Kártik 77 p.), Végső, Svedyuk, Hornyák. Vezetőedző: Spisljak Zorán.

Gólszerzők: Andric (22. perc), Szimcso (34 perc), Szánthó (49 perc), ill. Hornyák (16 perc)

Sárga lap: Vashkeba, Andric, Horváth Zoltán , Szánthó, Borbély, illetve Busai
Kiállítva: Makra (a kispadról), ill. Purguly (a kispadról) Gulyás (90+3′).

Kapcsolódó témák: #Helyi sport | #labdarúgás | #WKW ETO FC |