Az ETO kilenc góllal nyert Siófokon

Illusztráció: Vig Norbert
MTI
2020.09.23. 20:13

A címvédő Győri Audi ETO KC 30-21-re győzött a Siófok KC otthonában a női kézilabda NB I szerdai rangadóján.

Januárban a Siófok hazai pályán 34-29-re legyőzte a győrieket bajnoki meccsen, augusztusban pedig az ETO nyert házigazdaként 29-27-re edzőmeccsen. Ezúttal a hazaiak közül Kiss Nikolett, Tóth Gabriella és Mazák-Németh Csilla, a Bajnokok Ligájában is címvédő vendégektől pedig Laura Glauser és Puhalák Szidónia hiányzott.

A siófokiak nagy lendülettel kezdtek, remekül védekeztek, a győriek viszont pontatlanok voltak, és csak öt perc elteltével, háromgólos hátrányban szerezték első góljukat. Csakhamar nagyot változott a játék képe, az ETO támadásai hatékonyabbá váltak, és Amandine Leynaud védéseire alapozva csapattársai fordítani tudtak. Több mint tíz percig nem találtak be a házigazdák, ebben az időszakban ellenfelük hatszor is eredményes volt (4-7). Amikor kilábalt a hullámvölgyből a Siófok, és ismét rendezte a védekezését, illetve a támadójátékát, sikerült egyenlítenie, és a szünetig már szorosan alakult az állás (12-14).

A második felvonás két győri góllal kezdődött, majd 17-16-os állás után a Győr eldöntötte a rangadót. Mindkét kapu előtt olajozottabban működött az ETO játéka, így – némi meglepetésre – az utolsó tíz percre már nem maradtak izgalmak. A vendégek szinte végig remekül védekeztek, és végül nem várt különbséggel nyertek.

A Siófok ezt megelőzően tavaly október 19-én veszített bajnoki mérkőzést, azóta sorozatban 18 alkalommal nyert.

A mezőny legeredményesebb játékosa a győri Lukács Viktória volt, aki tíz lövésből hét gólt dobott. Csapattársa, Stine Oftedal hatszor talált be. Hazai részről Nerea Pena és Andrea Kobetic egyaránt öt gólt szerzett.