A család szerepét és összetartozását erősítették

Győr+
2019.02.18. 20:11

A család, mint összetartó erő című kétéves projekt zárórendezvényét tartotta a győri Lajta utcában működő Esély Kft. Az elnyert 40 millió forintból a megváltozott munkaképességűeknek és a fogyatékossággal élőknek, valamint a családjaiknak tartottak kulturális és szabadidős rendezvényeket, workshopokat az elmúlt 22 hónapban.

Az Esély Kft. több mint száz megváltozott munkaképességű és fogyatékossággal élő embert foglalkoztat munkaviszony keretében. Az elmúlt 36 évben az itt dolgozóknak számos olyan programot is szerveztek, ahol a családok szerepét erősítették és a család összetartó erejét növelték. Két évvel ezelőtt pályázati forrásból 40 millió forintot nyertek, A család, mint összetartó erő című projekt megvalósítására. Az elmúlt 22 hónapban több partner intézménnyel – többek között a Széchenyi egyetem oktatóival, az Egyesített Egészségügyi és Szociális Intézménnyel, a családsegítő szolgálattal és a Hajléktalanokat Segítő Szolgálattal – együttműködve közösen dolgoztak a projektben kitűzött programok sikeres lebonyolításában.

Borkai Zsolt polgármester

Borkai Zsolt polgármester a zárórendezvényen kiemelte, hogy a város 36 éve tekint partnerként az Esély Kft.-re, amely az önkormányzat számára fontos irányelveket tudja megvalósítani azzal, hogy a hátrányos helyzetben élők és a megváltozott munkaképességű embereknek munkalehetőséget biztosít. Az elnyert 40 millió forintos támogatást pedig olyan kulturális és szabadidős tevékenységek rendezésére fordították, amellyel az Esély Kft.-nél dolgozók családi összetartozását erősítették.

Farkasné dr. Lukácsy Zita az Esély Kft. ügyvezető igazgatója értékelve az elmúlt két év sikerét elmondta, hármas célt tűztek ki maguk elé. A családok szerepének erősítésében 12 workshopot tartottak olyan témákban, amelyekben az érintettek megtanulhatták, hogyan gazdálkodhatnak, információhoz segítették őket a pénzügyek területén. 25 rendezvényen – többek között sportnapokon, érzékenyítő napokon, főzőversenyeken – alkalmanként 100-200 fő vett részt a családi közösségépítő programokon. A sajátos és nehéz helyzetben lévő családokat segítve a fogyatékos gyermeket nevelő vagy megváltozott munkaképességű családtagok munkahelyi beilleszkedést és motivációt is segítő tréningeken vehettek részt, és sikeresek voltak a mentálhigiénés tanácsadások, valamint a nekik biztosított ellátásokról szóló jogszabályok értelmezéséhez tartott előadások is. Az igazgató nagy örömmel sorolta az elmúlt két év kulturális és szabadidős tevékenységeit, színház, mozi és állatkerti látogatásokkal a náluk dolgozó megváltozott képességű vagy fogyatékkal élők családjának szereztek felejthetetlen pillanatokat.

Farkasné dr. Lukácsy Zita az Esély Kft. ügyvezető igazgatója

„Minden kitűzött programunkat megvalósítottuk a projektben az elmúlt két év során, felhasználtuk az elnyert összeget, bizonyítottuk, hogy egy munkáltató milyen sokat tehet a munkatársi közösségért, a munkatársak családjáért. Minden hónapban volt rendezvényünk, amelyen jeltolmácsot biztosítottunk és gondoskodtunk az akadálymentes környezetről. Minőségi időt töltöttek együtt a családok és dolgozóink, pénzben nem mérhető a jó munkahelyi kapcsolat és rendezvények közösségépítő hatása. A jövőben is szeretnénk kihasználni a pályázati lehetőségeket, mindent megteszünk azért, hogy a fogyatékossággal élők és megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatását magas színvonalon végezzük, és bízunk abban, hogy az elmúlt két évben megvalósított rendezvényeken bizonyítottuk, hogy mindig tudunk tenni a nálunk foglalkoztatottakért és családjaikért, hogy a lehető legsikeresebben egyeztessék össze a munkát a családi életükkel is” – zárta a projekt értékelését Farkasné dr. Lukácsy Zita.

Szabó Csilla

Fotó: O. Jakócs Péter