05.01. Forrás Filmklub


Ladislao Vajda: Marcelino, kenyér és bor című filmjét vetítik május 1-jén, szerdán 13.45-től a Forrás Filmklubban (Győr, Káptalandomb 11.).

Hirdetés

Moderátor: Várkonyi Borbála – az Egyházmegyei Zarándoklat keretében.

“Valahol Spanyolországban a napóleoni háborúk után egy ferences kolostor ajtajában csecsemőt találnak a szerzetesek. Mivel egyik környékbeli családban sem tudják elhelyezni, úgy döntenek, maguk nevelik fel a gyereket. Amikor Marcelino kisfiúvá cseperedik, a papok határozott tiltása ellenére, fellopódzik a padlásra, ahol egy kiéhezett, meztelen, keresztre feszített férfit pillant meg.”

további programok

Különleges programok a költészet napján

A magyar költészet napját minden évben április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük, ennek alkalmából pedig idén is színes irodalmi programokkal várják az érdeklődőket Győrben.

részletek

Érdemes lesz pásztázni az eget a napokban – Égi tünemény közeleg

Tavaly szeptemberben felfedeztek egy üstököst, amely akár szabad szemmel is láthatóvá fényesedik áprilisban. Április elején érte el azt a fényességet, amikor már akár szabad szemmel is meg lehet pillantani, de április közepén már az üstökös csóvája is jól látható lesz akár egy egyszerű kézi távcsővel is – ígérik a Svábhegyi Csillagvizsgáló szakemberei.

részletek