04.12. Bach Ortner
A Győri Filharmonikus Zenekar ad koncertet április 12-én, pénteken 19 órától a Nagyboldogasszony-székesegyházban (Győr, Káptalandomb).
Közreműködnek:
Ursula Langmayr – szoprán
Johanna Krokovay – alt
Michael Nowak – tenor
Matthias Helm – basszus
Arnold Schoenberg Chor Wien (karigazgató: Erwin Ortner)
Minden bizonnyal a hangversenyévad egyik csúcspontja lesz a Győri Filharmonikus Zenekar az Istvánffy-bérlet keretében a Nagyboldogasszony Bazilikában megrendezett hangversenye, melynek műsorán egyetlen mű, Johann Sebastian Bach János-passiója szerepel. A kivételes zenei élményt az elsőrangú szólistagárdán túl a közreműködő kórus és a karmester személye garantálja: a zenekar partnere a Bécsből érkező, 1972-től folyamatosan működő Arnold Schönberg Kórus lesz, mely elsősorban a Nikolaus Harnoncourttal való négy évtizedes együttműködés, számtalan csodálatos lemezfelvétel révén vált világszerte ismertté. Az énekkar repertoárja azonban nem szorítkozik a régi zenére: a modern zene oratórikus darabjai éppen úgy megtalálhatóak rajta, mint az operarepertoár nagy művei. A koncert dirigense az Arnold Schönberg Kórus alapító karnagya, a világhírű dirigens és kiváló karvezető, Erwin Ortner lesz.
Különleges programok a költészet napján
A magyar költészet napját minden évben április 11-én, József Attila születésnapján ünnepeljük, ennek alkalmából pedig idén is színes irodalmi programokkal várják az érdeklődőket Győrben.
részletekÉrdemes lesz pásztázni az eget a napokban – Égi tünemény közeleg
Tavaly szeptemberben felfedeztek egy üstököst, amely akár szabad szemmel is láthatóvá fényesedik áprilisban. Április elején érte el azt a fényességet, amikor már akár szabad szemmel is meg lehet pillantani, de április közepén már az üstökös csóvája is jól látható lesz akár egy egyszerű kézi távcsővel is – ígérik a Svábhegyi Csillagvizsgáló szakemberei.
részletek