Ezüst- és bronzérmet is hoztak el a Graboplast Győri VSE versenyzői az OB-ről

MTI Fotó: Kajak-Kenu Győr, Facebook
2023.05.26. 15:33

A Budapesti Honvéd kilencszeres világbajnok versenyzője megvédte címét kenuban. Kajakban nem volt címvédés, de a Graboplast Győri Vizisport Egyesület két tagja is hozott el egy-egy érmet.

A maratoni kajak-kenu Országos Bajnokság első napja zajlott le pénteken Győrben, ahol a kenus Kövér Márton megvédte címét egyesben. A sportág örökös bajnoka mögött Horváth Márton végzett a második, Laczó Dániel pedig a harmadik helyen.

Kajakosoknál a 20 éves Sellyei Csanád nyerte a férfiak, a regnáló világ- és Európa-bajnok Kiszli Vanda pedig a nők versenyét, míg a női kenusok ötfős versenyében Hegedűs Karolina Dóra győzött.

Két győri versenyző is büszkélkedhet éremmel, ugyanis Kolozsvári Brúnó bronzérmet szerzett a férfi kajakosok közt, a nők közül pedig Czéllai-Vörös Zsófia zsebelte be az ezüstöt női kajak 1-es 26 kilométeres távján. A most hétvégi győri verseny egyben a júliusi, horvátországi Európa-bajnokság válogatója is. Az Európa-bajnokságon azok az egységek indulhatnak, amelyek az Országos Bajnokság az első két helyén végeznek.

A szövetség korábbi alelnökéről, a 2019-ben elhunyt Kadler Gusztávról elnevezett országos bajnokság szombaton a párosok futamaival folytatódik Győrben.