Fizetésképtelenné vált a magyar piacon is népszerű iparcikk diszkontlánc, a Pepco németországi leányvállalata, ami több tucat üzlet bezárásával járhat főleg a volt NDK-s területeken, és mintegy félezer alkalmazott kerülhet utcára.
Míg alig két évvel ezelőtt a varsói tőzsdén jegyzett, lengyelországi multicég jelentős bővítéseket, például kétezer új üzlet nyitását vette tervbe a német piacon, most mégis a Pepco-boltokat üzemeltető német leányvállalat fizetésképtelenségét jelentették be – írja az Economx.
A mostani bejelentés pedig az összesen 18 országban üzemeltetett négyezer üzletük közül csak a németországiakról szól, nem említi a hazánkban lévő 266 Pepco-boltot. Győrben összesen 7 boltja van az üzletláncnak.