Életmentő pont lett a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Fotó: katasztrofavedelem.hu
Győr+
2022.10.14. 17:51

Megyénkben már több, mint negyven helyszínen van defibrillátor

“Sok éves, sikeres együttműködést ápol a katasztrófavédelem és a vöröskereszt. Megyénkben évek óta segítik az októberi véradás lebonyolítását, gyakorlatokon, ifjúsági katasztrófavédelmi versenyeken, a kollégák oktatásában, de éles helyzetben is számíthatunk segítségükre. 

Ma délelőtt egy félautomata defibrillátor került a Magyar Vöröskereszt Győr-Moson-Sopron megyei szervezetének jóvoltából a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóságra. A hasznos készülék – bár inkább ne legyen rá szükség – a jövőben életmentő lehet Győr belvárosában. Mivel a tűzoltók a nap huszonnégy órájában a laktanyában tartózkodnak, így a földszinten elhelyezett eszköz könnyen elérhető. A defibrillátor bekerül egy központi adatbázisba, így ha értesítik a mentőket egy esetleges rosszullét miatt, a mentésirányítás tudni fogja, hogy itt is van egy életmentő készülék, ami a lakosság rendelkezésére áll.

Ozsvald Gábor mentőtechnikus, a vöröskereszt munkatársa, több alkalommal is oktatta a szolgálatban lévő kollégáinkat a defibrillátor használatára, de ha az eszközt bekapcsoljuk, az el is mondja a teendőket, így ennek segítségével bárki tud segíteni a bajba került ember ellátásában, amíg kiér a szakszerű segítség.

Már negyvenegy helyszínen található megyénkben defibrillátor, többek között a Vöröskereszt irodáiban vagy épp a vasútállomásokon is, mondta el Kun Szilvia a megyei vöröskereszt igazgatója. “Úgy gondoltuk, hogy az egész évben másokon segítő tűzoltók laktanyájában, a belvárosban is jó helye lehet egy ilyen készüléknek.”

Sallai Péter tűzoltó dandártábornok, megyei igazgató, megköszönte az életmentő eszközt és viszonzásul füstérzékelőket és a lakástüzek megelőzését szolgáló tájékoztató anyagot adott át a vöröskereszt vezetőjének. Mivel a segítő szervezet nap, mint nap találkozik rászoruló emberekkel, ők egész biztosan a megfelelő helyre tudják eljuttatni a füstérzékelőket.

A lakástüzek megelőzése egész évben kiemelt feladatunk, de az őszi-téli időszakban sajnos mindig megemelkednek az esetszámok. Így minden alkalmat megragadunk, hogy a lakosságot tájékoztassuk a megelőzés lehetőségeiről, hogy elkerülhetőek legyenek a tragédiák.”

Szöveg: katasztrofavedelem.hu