Szenzációs kettős magyar siker kétszáz pillangón

Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
MTI
2022.08.16. 18:09

Milák Kristóf arany, Márton Richárd ezüstérmet szerzett a 200 méteres pillangóúszás Európa-bajnoki döntőjében Rómában.

Milák Kristóf címét megvédve arany-, Márton Richárd pedig ezüstérmet nyert 200 méter pillangón a római úszó Európa-bajnokság keddi napján.

Az éremátadáskor, a magyar Himnusz felhangzásakor Milák ritkán látható gesztussal maga mellé invitálta barátját a dobogó legfelső fokára, majd önfeledt ünneplésbe kezdtek a kiváló magyar úszók.

A szám világcsúcstartója (1:50.34), egyben olimpiai és világbajnoka kiváló, 1:52.01 perces idővel csapott célba, míg honfitársa óriási egyéni csúccsal, 1:54.78 perccel zárt.

Milák önmaga harmadik, a magyar küldöttség negyedik aranyát nyerte az olasz fővárosban.