Győr+
2018.07.18. 15:07

Megkóstolod a kagylót?

„Attól függ!” Még ezután a válasz után sem hagyom annyiban, mert sokkal többet kockáztat az, aki nem kóstol meg valamit, ami lehet, hogy egyszer a kedvencévé válna.

Szeretjük a bevált receptjeinket, de sokan vagyunk, akik szeretik az új ízeket tesztelni, kipróbálni és esetleg beemelni a repertoár közé. A szupermarketek polcain egyre több üveges, konzerv és fagyasztott különlegességgel találkozunk, amit ott, hirtelen nem is tudunk eldönteni, hogy miért vegyünk meg. Ilyen egy marinált articsókaszív, vagy egy chilis kagyló konzerv. Látom a polcokon, hogy ez utóbbit hónapok óta próbálják eladni, de nem fogy el a készlet, aminek én örülök, mert minden alkalommal tudok még venni belőle, hiszen mennyei! Én egy kis saláta vagy pirítós tetején is imádom, de barátkozni vele nem így kell! Küldetésemmé vált, hogy ha nem is mindenkivel, de a barátaimmal megszerettessem az ínyencséget, ezért a sokak kedvencével párosítottam, amihez pont egy pikáns, savanykás íz hiányzik és ez lesz a kagyló a tetején!

 

Sajtos házi gnocchi kagylóval

 

Bevásárló lista

2 konzerv chilis kagyló (kéksárga áruház)

2 db friss paradicsom+petrezselyem

150ml tejszín

1 gerezd fokhagyma

10 dkg reszelt sajt

 

 

Gnocchi

0.5 kg héjában főtt krumpli (lisztes fajta)

15 dkg liszt

1 kiskanál só

1 egész tojás

fél kiskanál bors

 

Elkészítés


1 – A megfőtt krumplit melegen meghámozzuk és lereszeljük a konyhapultra, majd hagyjuk kihűlni.

2 – A kihűlt krumplihoz adjuk a sót, tojást, lisztet és gyors mozdulatokkal összedolgozzuk.

3 – Lisztezett deszkán 5 felé osztjuk, hosszúkás formákra nyújtjuk és éles késsel 1-2 centiméteres hosszúságúra szeleteljük. (A kést is lisztezhetjük folyamatosan).

4 – Gnocchivá formázzuk, azaz egy villán mindegyiket végiggörgetjük, így mintázzuk. Pihentetjük 15 percig, ezután kezdjük főzni.

5 – Forrásban lévő vízbe dobjuk az első adagot, mikor feljöttek a víz felszínére, hagyjuk még 2 percig főni, majd kiszedjük és egy kis olajjal csepegtetjük.

6 – Egy másik fazékban elkészítjük a szószt: kevés olajon megpirítjuk a hagymát, ráöntjük a tejszínt, mikor felforrt beletesszük a sajtot, elzárjuk a tűzhelyet és belereszeljük a fokhagymát. Sózzuk!

7 – A gnocchit belekeverjük a szószba, tálaljuk és ekkor tesszük rá a kagylókat, a frissen felkockázott paradicsomot és a friss petrezselymet.

Szarka Zsófi