Ne igyunk alkoholt a hőségben!
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a napokban ismertette a globális alkoholfogyasztásról szóló jelentését, mely szerint csökkent a fogyasztás mértéke, azonban nem a kellő mértékben.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a napokban ismertette a globális alkoholfogyasztásról szóló jelentését, mely szerint csökkent a fogyasztás mértéke, azonban nem a kellő mértékben.
Globális szinten az emberek a korábbinál ugyan kevesebb alkoholt fogyasztanak, de az Egészségügyi Világszervezet (WHO) kedden Genfben ismertetett jelentése szerint ez a csökkenés túl lassú.
A WHO (Egészségügyi Világszervezet) május 31-én, a Dohányzásmentes Világnapon világméretű kampányt tart a dohányzás visszaszorítására. Az idei évben arra hívják fel a figyelmet, hogy a dohányipari agresszív marketingtevékenység, mely a fiatal generációt a dohánytermékek használatára ösztönzi, körükben az új típusú nikotintartalmú szerek fogyasztásának ösztönzése megbetegítheti a gyermekeket, serdülőkorúakat, és végzetes függőséget alakíthat ki az életükben.
Az egészség világnapját április 7-én ünnepeljük, amelynek idei témája „Az én egészségem, az én jogom”. A világnaphoz kapcsolódva még jobban próbáljunk meg odafigyelni egészségünkre, járjunk el szűrővizsgálatokra!
Minden ötödik 10 és 14 év közötti gyerek energiaitallal indítja a napot Magyarországon – derült ki az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet korábbi felméréséből. A magyar kamaszok 78 százaléka fogyaszt energiaitalt, közülük 13 százalék nagy mennyiségben. Gyakran isszák olyan helyzetekben, amikor fokozott figyelemre és koncentrációra van szükség, például vizsgák vagy sportversenyek előtt.
A Movember egy mozaikszó, ami az angol moustache (bajusz) és November szavak keresztezéséből született. Ez az elnevezés világszerte egy kampányt jelent, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a férfiak testi és lelki egészségére, valamint a szűrővizsgálatok jelentőségére. Egyre több férfi növeszt bajuszt novemberben, ezzel is felhívva a figyelmet a téma fontosságára.
Amikor az egészségünkről beszélünk, először a testi egészségünkre gondolunk, pedig legalább olyan fontos a mentális egészségünk.
Közel 36 millió embernek okozhattak krónikus egészségügyi problémákat a koronavírus-járvány hosszú távú következményei, vagyis a "hosszú Covid" tünetegyüttes Európában - közölte Hans Kluge, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális igazgatója Koppenhágában.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Európai Irodája figyelmeztette az embereket, hogy továbbra se vegyék könnyen a koronavírus-világjárványt.
A tudatos alkoholfogyasztás több, mint egy kósza elmélet. Egyszerűen fogalmazva, az egész arról szól, hogy gondolkodjunk ivás közben. A tudatos ivás nem az alkoholról való leszokást jelenti, hanem azt, hogy tudatában legyünk annak, hogy mennyi alkoholt iszunk, és annak milyen hatása van ránk az adott pillanatban.