Kismegyeri csata – Napóleon Győrben
Napóleon Győrben címmel katonai megemlékező napot szerveztek Győrben az 1809-es kismegyeri csata előtt tisztelegve.
Napóleon Győrben címmel katonai megemlékező napot szerveztek Győrben az 1809-es kismegyeri csata előtt tisztelegve.
Koszorúzással emlékeztek a kereszténydemokraták a nyolcvan évvel ezelőtt, 1945. április 2-án mártírhalált halt Boldog Apor Vilmos győri püspökre. A főpásztort egy szovjet katona lőtte le, mert nem engedte, hogy a Püspökvár pincéjében menedéket kereső asszonyokat elhurcolják.
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata, az Észak-dunántúli Vízügyi Igazgatóság, a Győri SZC Hild József Építőipari Technikum, a Pannon-Víz Zrt. és a Magyar Hidrológiai Társaság Győri Területi Szervezete közösen tartott koszorúzási ünnepséget a Víz világnapja alkalmából Révfaluban, az árvízi emlékműnél.
Megemlékezés Győr törököktől való visszafoglalásának 427. évfordulója alkalmából.
Hagyományos Szent Erzsébet-napi ünnepséget szervezett az Újvárosi Művelődési Ház az Árpád-házi királylányról elnevezett templom előtt, kedden délelőtt. Az eseményre meghívást kaptak a likócsi Segítőház lakói is.
Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata tisztelettel meghívja Önt az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire és hőseire emlékező ünnepségre.
Államalapításunk ünnepén, augusztus 20-án a Bécsikapu téri Szent István emlékműnél tartottak megemlékezést. Az ünnepségen a köszöntő beszédek után elhelyezték a tisztelet és megemlékezés koszorúit is.
Az orvostudomány kiemelkedő alakjára, Semmelweis Ignácra emlékeztek születésének 206. évfordulóján Szigetben, a Radnóti utcai gyermekrendelő előtt.
A víz világnapját 1992 óta rendezik meg minden év március 22-én azzal a céllal, hogy felhívják a figyelmet a tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére. Az emléknap egyik ötletadója egyébként az a világszerte elismert Szöllősi-Nagy András hidrológus professzor volt, aki éppen csütörtökön tartott érdekes előadást a Széchenyi István Egyetemen.
Március 23. a lengyel-magyar barátság napja. Az ünnepnap kialakulásában Győrnek kiemelkedő szerepe volt, hiszen 2006-ban, a nádorvárosi Bem téren avatta fel közösen a lengyel és a magyar köztársasági elnök a két nemzet barátságát kifejező első köztéri emlékművet.