Újabb év, változatlan korlát: 2026-ban is 35 ezer vendégmunkás érkezhet Magyarországra

Győr+ Illusztráció:Freepik
2025.12.03. 10:53

A Nemzetgazdasági Minisztérium kedden kiadott közleménye szerint jövőre sem változik a vendégmunkásokra vonatkozó létszámkorlát: 2026-ban is legfeljebb 35 ezer harmadik országbeli munkavállaló dolgozhat Magyarországon.

Ez megegyezik az idei limit mértékével, amelyet a kormány a korábbi 65 ezerről mérsékelt jelentősen.

A minisztérium hangsúlyozta, hogy a vonatkozó miniszteri rendelet továbbra is szigorú keretek közé szorítja a különféle vendégmunkás tartózkodási engedélyek kiadását. Ide tartoznak a foglalkoztatási célú engedélyek, valamint azok a tartózkodási engedélyek is, amelyeket nagyobb beruházások beüzemeléséhez kapcsolódóan adnak ki.

A közlemény rámutatott: a kvótacsökkentés eredményeként a Visegrádi országok közül Magyarországon dolgozik a legkisebb arányban (2,6%) olyan munkavállaló, aki EU-n kívüli országból érkezett.

Kapcsolódó témák: #Magyarország | #munka | #vendég |