Ebéd közben rángatózni kezdett, majd összeesett egy szívbeteg 70 év körüli férfi Győr-Moson-Sopron vármegyében a napokban. A férfi felesége azonnal a mentők segítségét kérte, majd mentésirányító utasításai szerint megvizsgálták a beteget, aki már nem lélegzett.
A nő ugyan borzasztóan megrémült, a mentésirányító megnyugtató szavainak és pontos instrukcióinak hatására legyőzte félelmét és megkezdte az újraélesztést, amit perceken belül helyszínre érkező mentők átvettek. Az időben megkezdett mellkasi nyomások és a szakemberek összehangolt csapatmunkája végül sikerre vezetett, így az OMSZ megkezdte a beteg kórházba szállítását.
Útközben azonban a férfi keringése ismét összeomlott, így folyamatos újraélesztés mellett folytatták a szállítást. Szerencsére a kórházba érkezés előtt már tartósan stabilizálni tudták a beteg állapotát, s úgy adták át a kórház dolgozóinak. – számolt be a hírről az Országos Mentőszolgálat a hivatalos Facebook oldalán.