Fángli Henrietta országos csúccsal döntőzött a világkupán

Győr+ Fotó: UNI-Győri Úszó SE
2025.10.20. 08:05

Kiemelkedő nemzetközi szerepléssel hívta fel magára a figyelmet Fángli Henrietta, az UNI-Győri Úszó SE tehetséges versenyzője a World Aquatics világkupa-sorozat egyik állomásán, melyet 2025. október 17–19. között rendeztek a Chicago melletti Westmont városában (Illinois, USA).

A fiatal úszó egy kivételével minden versenyszámában egyéni csúcsot ért el, és a női 50 méteres mellúszás döntőjében országos rekorddal a 7. helyen végzett.

Eredmények összefoglalása:
200 m mellúszás: 14. hely – új egyéni csúcs
100 m vegyesúszás: 20. hely – új egyéni csúcs
100 m mellúszás: 9. hely – mindössze egy helyezéssel maradt le a döntőről
50 m mellúszás: délelőtt egyéni csúcs, délután újabb egyéni csúcs és országos rekord – 7. hely a döntőben

Henrietta teljesítménye különösen figyelemre méltó, hiszen világklasszis mezőnyben úszott, és a legjobbakkal versenyzett fej fej mellett.

„Nagyon motiváló volt ilyen erős mezőnyben úszni. Minden futamban sikerült kihozni magamból a maximumot, és az országos csúcs a hab volt a tortán” – nyilatkozta a döntő után Fángli Henrietta.

Westmont: a kisváros nagy történelme

A verseny helyszíne, Westmont, Chicago közvetlen közelében található, gazdag történelmi háttérrel. A területet eredetileg a Potawatomi indiánok lakták egészen 1833-ig, amikor az amerikai kormány kényszerrel rávette őket földjeik elhagyására. A település fejlődésében kulcsszerepet játszott a kereskedelmi utak kiépítése – a mai Naperville Road és Ogden Avenue egykor indián ösvények voltak.

A 19. század közepén mezőgazdasági központként működött, majd a vasútvonal kiépítése után fokozatosan átalakult egy virágzó kisvárossá. A sportélet ma is aktív a városban, és a világkupa-futam megrendezése újabb nemzetközi figyelmet hozott Westmontnak.

Győri úszósiker a nemzetközi porondon

Az UNI-Győri Úszó SE számára ez a verseny újabb fontos mérföldkő: Henrietta eredményei megerősítik a klub szakmai munkáját.

A klub és a szakmai stáb bízik abban, hogy ez a remek teljesítmény további motivációt ad a fiatal sportolónak a közelgő versenyszezonban.

A következő állomás a Torontóban rendezett Világkupa viadal lesz, 2025. október 23-25 között, ahol Heni újra rajtkőre áll.

Forrás: UNI-Győri Úszó SE

Kapcsolódó témák: #UNI Győri Úszó SE | #úszás |