Múzeumi találkozások – Zsarátnok zsoldosai a Rába-parton
Időpont: 2025. június 27. (péntek), 12.00–18.00
Helyszín: Rába-part, ágyúk (Szent István lovasszobra)
Középkori családi életkép a várfalak tövében.
A sátrak között betekintést nyerhetünk a középkori konyha rejtelmeibe, miként főzték étkeiket négyszáz éve az elődeink. Bemutatkoznak korabeli használati tárgyak, konyhai eszközök, eljárások és receptek.
Közös házisajt-füstölésre is várják az érdeklődőket, miközben megismerkedhetünk a középkori divat különcségeivel is. Mindezt alkalmanként látványos tüzérségi bemutató is kíséri!
A programon való részvétel díjtalan.
Célközönség: 6+
Forrás: Rómer Múzeum

#Kreálmánia – Gyöngyangyalka készítése
2025. december 09-én (kedd) 16.30 órakor a Központi Könyvtár klubhelyiségében (9023 Győr, Herman Ottó u. 22.) az adventi készülődés jegyében kézműves foglalkozást tartanak.
részletekLitera könyvklub – Karácsonyi versek és novellák
2025. december 8-án (hétfő) a Kisfaludy Károly Könyvtár 2. emeleti rendezvénytermében (9021 Győr, Baross Gábor út 4.) 17 órakor a Litera könyvklub következő részében karácsonyi versekről és novellákról lesz érdekes beszélgetés.
részletek