Óriási vihar csapott le a horvát tengerpartra, sérültek is vannak

MTI Fotó: Pixabay
2025.06.17. 07:31

Hatalmas vihar csapott le a horvát tengerpartra hétfő este, számos hajó megrongálódott, többen megsérültek.

A rovinji tűzoltóság harminc sérült jachtot vett nyilvántartásba, és három sérültről számolt be, akiket a pólai (Pula) kórházba szállítottak.

A helyi jelentések szerint a vihar a szárazföldön is jelentős károkat okozott, az óránkénti több mint 110 kilométeres erősségű szél nagyobb fákat is kicsavart, több útkereszteződés vált használhatatlanná. A tűzoltók a környező kempingekben is mentik a nyaralókat, a kidőlt fák ugyanis ott is gondokat okoztak.

A jelentős hullámzás miatt a tengeren hajók csapódtak egymásnak. Zadarnál elsüllyedt egy személyszállító hajó, amelynek 38 utasát és öttagú legénységét egy komp mentette meg.

Kapcsolódó témák: #Adria | #Horvátország | #vihar |